Skocz do zawartości

USS Missouri 1:200 (Trumpeter set + Pontos PE + Eduard PE)


Voyteque

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam kolejną relację. Tym razem coś większego od Dreadnought'a. Będę realizacje przeplatał bo to wkońcu ma być przyjemność a nie praca na ugorze

 

Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do KRL. Będę uważnie śledził jego relację i zasięgał rady. W mojej jednak (w przeciwieństwie do KRL) bardzo chętnie będę sięgał po PE i żywicę.

 

Komplet zawiera:

- Zestaw Trumpetera w skali 1:200

- Zestaw Pontos Detail set z pokładem Teak tone

- Zestaw Pontos Add-on (właśnie leci z Korei)

- Zestaw płyt burtowych z Eduarda (reszty nie brałem, Eduard nie ma praktycznie nic, co by się nie zawierało w zestawie Pontosa)

- 3x zestaw marynarzy od Trumpetera w skali (łącznie 180 szt.)

 

Oszczędziłem Wam nudów związanych z kompletowaniem kadłuba choć przyznam, że do najłatwiejszych wyzwań to nie należało... Szczególnie skala utrudnia, spasowanie części Trumpetera nie odbiega od powszechnej jakości.

 

Na ten moment kadłub i pokład są spasowane i kompletne, położyłem podkład a następny etap to już malowanie i klejenie drewnianego pokładu.

 

Model chcę odtworzyć na wrzesień '45. Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego...

 

Trzymajcie kciuki, liczę na Wasze wsparcie merytoryczne i motywacyjne - to będzie długa realizacja coś czuję...

 

DSCN3073_zpsjqvovyfn.jpg

 

DSCN3070_zpsjcu1lbbe.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mój ulubiony okręt. Będę obserwował.

Polecam stronkę http://www.navsource.org/archives/01/63a.htm

 

Oraz filmik

 

Co do września 1945 to na kapitulacje kolor pokladu Deck Blue na Kanał Panamski w kolorze drewna, ale trzeba usunąć troche dzialek 20mm.

 

Pozdrawiam

 

Jesteś pewien? Z moich ustaleń wynika, że w dniu kapitulacji to jednak był Teak na pokładzie. A za stronkę dziękuję, dobra jest. Polecam jeszcze taką:

http://www.armchairgeneral.com/forums/showthread.php?t=174087

 

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. No Tak jestem pewien. Zobacz ten filmik który wstawiłem..właśnie z kapitilulacji. Jeszcze była wojna i nie zdzierali Deck Blue. Możesz się podzielić Twoimi ustaleniami co do pokładu z dnia kapitulacji?

Jak pancernik dotarł na Hawaje odświerzyli burty kadłuba i pomalowali na ciemno razem z częścią dziobową . Jak przechodził przez Kanał Panamski dopiero pokład był w kolorze drewna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Bazowałem na czarno-białych zdjęciach - wnosiłem, że skoro bardzo jasny odcień to musi być teak. Dziękuję Wam bardzo, teraz nie mam wątpliwości. I dlatego właśnie warto robić relację na forum! Trochę szkoda, bardzo Teak mi się podoba na okrętach...

 

Jakieś porady co do koloru konkretnej farby i technik nakładania? Tu pewnie też trzeba będzie oddać efekt przecierki...

 

 

Szydercza Gała - nie marudź. Dreadnought dziś wieczorem trafia na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teak jest fajny ale te miejsca z przecierką są jeszcze ciekawsze i dodadzą życia modelowi tak więc postaraj się oddać tem efekt bedzie to fajnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teak jest fajny ale te miejsca z przecierką są jeszcze ciekawsze i dodadzą życia modelowi tak więc postaraj się oddać tem efekt bedzie to fajnie wyglądało.

 

Też tak uważam. Jesteś w stanie coś poradzić? Myślałem wstępnie o nałożeniu jakiegoś niebieskiego wash'a i docieranie go thinnerem. BTW: Jestem pełen podziwu dla Ciebie za kamuflaż na Twoim Mo. Mistrzowska robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wykonał klasycznie:

-Nakładasz kolor najlepiej z TC lub rozcieńczony tak by osłabić jego siłę krycia fajnie by też było położyć dugą warstwę zmiejniając lekko odcień (przyciemnić). Czekasz aż wyschnie i póżniej drobnym papierem ściernym robisz przetarcia najlepiej na sucho tak by nie uszkodzić pokładu.

 

Wykonywanie tego na mokro tudzież za pomiocą Thinera może spowodować efekt uboczny czyli rozklejanie się pokładu i jego pęcznienie a to nei jest porządany efekt.

 

Ogólnie możesz wypróbować sobie technikę na ścinkach i pozostałościach pokładu których jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

A ja mam pytanie odnośnie drewnianego pokładu z pontosa. Jak sie na niego zapatrujesz?. jak sie go przykleja?. jaka jakos?. Pytam bo bede zamaiwial pontosa do hooda z trupetera 1:200 a potem wrzuce relacje.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wykonał klasycznie:

-Nakładasz kolor najlepiej z TC lub rozcieńczony tak by osłabić jego siłę krycia fajnie by też było położyć dugą warstwę zmiejniając lekko odcień (przyciemnić). Czekasz aż wyschnie i póżniej drobnym papierem ściernym robisz przetarcia najlepiej na sucho tak by nie uszkodzić pokładu.

 

Wykonywanie tego na mokro tudzież za pomiocą Thinera może spowodować efekt uboczny czyli rozklejanie się pokładu i jego pęcznienie a to nei jest porządany efekt.

 

Ogólnie możesz wypróbować sobie technikę na ścinkach i pozostałościach pokładu których jest sporo.

 

Aaaa widzisz o papierze ściernym nie pomyślałem - dobry pomysł! Dziękuję pięknie. Wyjaśnisz jeszcze proszę skrót TC?

Hej

 

A ja mam pytanie odnośnie drewnianego pokładu z pontosa. Jak sie na niego zapatrujesz?. jak sie go przykleja?. jaka jakos?. Pytam bo bede zamaiwial pontosa do hooda z trupetera 1:200 a potem wrzuce relacje.

 

pozdr

 

Ja osobiście pracowałem już na dwóch zestawach i jestem bardzo zadowolony - świetne spasowanie. W necie uczulali jednak na to, że z czasem pokład lubi się odklejać (słaby klej naniesiony na spód pokładu) dlatego też ja jeszcze dodatkowo nakładam cienką warstę gęstego CA pod spód.

 

Zaznaczam jednak, że moje dotychczasowe doświadczenia dotyczą pokładów w skali 1:350. Tego do Missouri jeszcze nie nakładałem, a poczytaj w relacji KRL, że miał on pewne problemy i nie był specjalnie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu dotarły moje przesyłki z Korei (Pontos USS Missouri Advanced Add-On Set) i Niemiec (Trumpeter US Navy Naval Figures). Taka ciekawostka, Przesyłka z Korei szła do Polski krócej niż podróżowała między Warszawą a Wrocławiem (!).

 

DSCN3084_zpsgsgevs5s.jpg

 

 

DSCN3085_zpsumhloggb.jpg

 

 

Tu przykład tego, że z zestawami Pontosa nie ma żartów...

 

DSCN3087_zpsxwxm2azu.jpg

 

A tu przykład wielkości modelu i samego okrętu:

 

DSCN3083_zpsjwppiddc.jpg

 

DSCN3080_zpsz4kkrygr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trudno zabrać się do roboty, gdy Dreadnought skutecznie odciąga uwagę. Na razie koncentruję się na planowaniu działań z modelem, śledzeniu publikacji w internecie i... NIe wytrzymałem jednak i pobawiłem się trochę z Orlikonami!

 

Obiecałem sobie, że do czasu ukończenia Dreada nie zacznę grubszych prac przy Mighty Mo, ale cóż sami wiecie jak jest...

 

Zaczęło się od segregowania:

 

DSCN3113_zpsd71ymwmd.jpg

 

Następnie prep do wykonania jednej sztuki:

 

DSCN3106_zpsqr4skaj9.jpg

 

I tak to wygląda po skończeniu:

 

DSCN3111_zps4yj7qqhv.jpg

 

DSCN3108_zpsrwthrg8p.jpg

 

DSCN3107_zps8b27vqbd.jpg

 

Mam nadzieję, że kolejne pójdą trochę sprawniej bo jak nie to następny wpis pojawi się pewnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia!

 

Udało mi się również (jak sądzę) zapanować nad jakością zdjęć. SzG - dziękuję za radę w temacie balansu bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.