Skocz do zawartości

Yamato 1:350


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W końcu udało się zakończyć pracę nad Yamato (chyba firmy Tamiya - obrazek na pudełku się zgadza, ale brak jakiejkolwiek firmy ). Model dostałem od znajomego u którego przeleżał wiele lat, częściowo sklejony, pomalowany i z lekkimi brakami w częściach Prace rozpocząłem od kąpieli w krecie, rozklejaniu i ponownym sklejaniu i malowaniu. Model postanowiłem osadzić na dioramie wodnej, gdyż nie do końca jestem zadowolony z wykonania samego modelu, a tak przynajmniej woda trochę odciąga wzrok Jest to mój pierwszy model okrętu, a także pierwsze podejście do wykonania oceanu. W dziale Jak to zrobić i jak pokazać zamieściłem poradnik w jaki sposób wykonałem wodę.

 

DSC20.JPG

DSC21.JPG

DSC22.JPG

DSC23.JPG

DSC24.JPG

DSC25.JPG

DSC26.JPG

DSC27.JPG

DSC28.JPG

DSC29.JPG

DSC30.JPG

DSC31.JPG

DSC32.JPG

DSC33.JPG

DSC34.JPG

DSC35.JPG

DSC36.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ano ja się na "kajakach " nie znam ale mnie się pdooba, nawet z wadami których nie szukam bo odbiór całości jest ok

Woda fajna warto jak pisze M.A.V. machnąć jakieśfoty klimatyczne z tłem moze być całkiem fajnie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym niebem, postaram się zrobić taką fotkę Błędów pewnie sporo się znajdzie, ale tak jak wspominałem wcześniej model był w opłakanym stanie. Na szczęście wydaje mi się, że jako całość całkiem daje rade Taltos1 niestety samolotów i łodzi nie miałem, troche części brakowało jak go dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny model. Woda świetna !!!

Nie bardzo współgra z całością kolor pokładu. Jest za ciemny i mocno nieprawidłowy.... rozjaśnić się pewnie nie da - może by go tak na czarno zrobić - tak jak miał Yamato w ostatniej misji...?

Gratki za fajne foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje laickie oko wygląda elegancko, a ocean jest rewelacyjny. Do czego bym się mógł przyczepić to ewentualnie rdzawe zacieki, które wydają mi się duże, mógłby być trochę subtelniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie prezentuje się bardzo dobrze. Mam uwagi pod adresem kształtu fal, ale dla laika to pewnie bez znaczenia. Na przyszłość radze pooglądać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki Oczywiście sam mam sobie wiele do zarzucenia jeśli chodzi o wykonanie modelu i oczywiście o kształt fal, ale ogólny efekt oceniam na przyzwoity W tej chwili jestem na etapie kończenia pancernika Roma w 1:700, który wyszedł znacznie lepiej i też zamierzam osadzie go na wodzie. Tym razem postaram się o bardziej naturalny kształt fal Yamato był moim pierwszym modelem statku jaki wykonalem. Jeśli chodzi o blaszki to użyłem zestawu Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zrobiłeś warsztatu Romy?

 

Może głupio to zabrzmi, ale za każdym razem gdy robię warsztat, to jakoś mam problem z dokończeniem go. Swoją drogą zakładałem, że zrobienie Romy zajmie mi kilka miesięcy, ale z powodu urlopu udało mi się ją zrobić w półtorej tygodnia. Zostało jeszcze kilka szczegółów do zrobienia, a następnie woda Roma w 1:700 prezentuje się tak

 

DSC_0541.JPG

 

ale zostawię to na oddzielny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.