Skocz do zawartości

Land Rover 110 OS ŻW Gliwice - Czadowa jesień 2008


vollff

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Witam I pozdrawiam wszystkich

 

Postanowiłem znowu powalczyć o podium w konkursie modelworku , i znowu będzie to Land Rover - tym razem w POLSKICH barwach

Wiem jester strasznie monotematyczny - obiecuje ze w kolejnym konkursie (jeśli takowy będzie) ulepię coś innego.

 

Ale do rzeczy

 

Tym razem postanowiłem zbudować pojazd Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Gliwic. - Samochód patrolowo - interwencyjny Land Rover Defender 110 2,5 Td5 w wersji soft top. z misji w Czadzie z 2008

 

A jaki to ma zwiàzek z jesienià?

 

Otoż wlaśnie jesienià a dokladnie we w drugiej polowie września 2008 PKW Czad - uzyskał pełnà gotowość bojowà i rozpoczàł swojà misję.

Tu jest link do strony misji jak ktoś chciałby uzyskać więcej informacji.

 

http://pkwczad.wp.mil.pl/pl/index.html

 

Postaram się odwzorować dokładnie ten egzemplarz

swoxGTz.jpg

iZEzYlP.jpg

eI5CWcF.jpg

55YI2Uw.jpg

 

Do wykonania modelu użyję zestawu HOBBY BOSS LR 110, blaszek EDUARDA do tego modelu. Do tego dołożę PKM z DRAGONA, oraz kalkomanię EUROFOR z Rosomaka (Tutaj chciałem serdecznie podziękiwać koledze: dk1970 z konkurencyjnego forum za bezpłatne użyczenie kalek)

Tak wiec po kolei:

D4G4UCA.jpg

GRifGXW.jpg

nM3XYmy.jpg

LHPMGWa.jpg

WTHebpz.jpg

ATYJLfb.jpg

N89qi2Y.jpg

 

Oczywiście kalki z Polskimi oznaczeniami też mam z TORO-MODEL.

 

Model wymaga kilku dosyć poważnych przeróbek - w tym chyba najtrudniejsza - przekladka z "Anglika" , ale mam nadzieje że podołam i nic nie sp....e

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Właśnie przeglądam pudełko z LR RSOV i mam pierwszy wniosek związany z budową LR z Czadu, do w miarę prostego wykonania naszej maszyny potrzeba dwóch zestawów - twojego HardTopJako baza ➕ RSOV z którego bierzesz wnętrze - jankesi mają kierownice po lewej stronie i rury można wykorzystać do zrobienia ożebrowania na pace - szerokości są odpowiednie... Jeśli ktoś ma zamiar budować naszego żetona, to proponuję wyjść od tych dwóch zestawów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.