Skocz do zawartości

Mitsubishi J2M3 Raiden skala 1:144


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

 

Witam,

 

Rozpoczynam kolejny wątek konkursowy. Tym razem będzie to model słynnego japońskiego myśliwca przechwytującego Mitsubishi J2M3 Raiden. Nie będę się rozpisywał o samolocie, w zamian proponuję obejrzenie krótkiego filmu propagandowego

 

 

Chciałbym jak najlepiej wyeksponować możliwie jak najwięcej interesujących detali. Dlatego samolot zaprezentuję w kolejnej scence warsztatowo-remontowej (tylko bez figurek bo to nie ma być diorama). Chodzi mniej więcej o coś takiego:

 

krSFXvW.jpg

Vuvi9c3.jpg

4yHUj2w.jpg

 

A do wykonania posłużą mi:

 

1) Model Mitsuwa:

 

iP8MpeQ.jpg

IcdM411.jpgKHrU9BF.jpg

 

2) Znakomity zestaw waloryzujący Brengun:

 

7PLoU0o.jpg

 

3) Nieziemsko precyzyjne lufy firmy Master:

 

P94Mhgw.jpg

 

4) Kalki drukowane na zamówienie przez Pepsi Adama:

 

iFjquRv.jpg

 

5) Wspaniałe maski cięte na zamówienie przez firmę PMask. Dodam, że lokalna Toruńska firma reklamowa nie podjęła się wyzwania w skali mikro i nie przyjęła takiego zlecenia. I dlatego skontaktowałem się z producentem masek - nie ma to jak zwrócić się o pomoc do fachowców

 

s1fyxft.jpg

 

6) Samemu wyprodukowałem już oszklenie vacu (na zdjęciu w porównaniu ze "szkiełkiem" z zestawu:

 

a0pEKNr.jpg

 

7) Przyda się również żywiczny silnik, który co prawda wyprodukowałem do innego japońskiego samolotu, ale mam nadzieję, że po drobnych modyfikacjach będzie wyglądał jak trzeba:

 

8ViFiMI.jpg

 

Co prawda za budowę tego modelu na dobre zabiorę się dopiero po skończeniu okrętu ORP Nurek, ale już teraz chciałbym poprawić niektóre części. Jak widać na poniższych zdjęciach wpasowanie kokpitu Brengun i zmiana wypukłych linii podziału na wklęsłe będzie wymagała sporych modyfikacji. Może się okazać, że z modelu Mitsuwa pozostanie jedynie zarys sylwetki i to pewnie też nie do końca bo wstępne przymiarki do planów przeskalowanych do 144 wykazały, ze dziób (fragment od kabiny do śmigła) w tym modelu jest za długi... Nie podobają mi się też powierzchnie sterowe. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

Fd9sIW1.jpgtziQRu8.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast męczyć się z tą archaiczną Mitsuwą może skuś się na Fujimi albo nowego F-Toysa? Przynajmniej wypraski będą podobne do Raidena.

Tegoroczny F-Toys będzie nawet lepszy niż wytwór Fujimi. Farba z F-Toysów schodzi po potraktowaniu zmywaczem do akryli Wamodu.

 

Brengun robi też oszklenie vacu do Raidena Fujimi.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie za Wasz doping.

 

Kolega donalyah00 dobrze radzi z tym F-toysem (ja nie mam blokady do modeli kolekcjinerskich a dzięki szczodrej pomocy moiego dobrego znajomego mam już niemal wszystkie hydroplany F-toys). Jednak w związku z chęcią otworzenia wszystkiego co się da - chyba raczej zostanę przy tej Mitsuwie - a raczej skraczu, bo wątek zacząłem po to żeby móc pokroić model i zatopić go w silikonie podczas gdy kończę inny model w konkursie.

 

Prawdziwa budowa tego modelu zacznie się dooiero jak skończę Nurka. A w międzyczasie odleję sobie bryłę do dalszej obróbki. Zohaczymy co z tego wyjdzie

 

P.S. A kabinki Brenguna nie potrzebuję, bo mogę sobie takie wytłoczyć w dowolnej ilości

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się śmiejcie Ja naprawdę czasem nawet zaostrzonego patyka używam. A moja piła wygląda tak (jeszcze tnie )

 

iFxgA22.jpg

 

Posłuchałem rady kolegów donalyah00 i shadowmare i kupiłem model Ridena z F-Toys. Już raz robiłem Jake'a od podstaw podczas gdy na rynku jest całkiem znośny model. Lepiej zrobię dodatki do porządnego modelu niż dodatki do podrasowanego gniota. Ale nie jestem pewien, czy model kupiony w Japonii dotrze do mnie w takim czasie, żebym zdążył coś podziałać w tym konkursie.

 

Dlatego chwilowo poza Nurkiem zabiorę się za jeszcze inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica spora, ale myślę że nie ma się co podniecać...

za 10-15 lat okaże się że technologia dalej pójdzie do przodu i w ogóle nie będzie wyprasek...

każdy sobie będzie za opłatą ściągał ze stronki producenta jednorazowy plik z danymi i elementy do modelu sam drukował na drukarce 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie każdy ma w domu drukarkę 3D w super dokładnej technologii (SLA lub jeszcze lepiej - Poly Jet). To tak jak mówisz - może za 10-15 lat. Ale nawet już teraz można kupić drukowane modele i jest ich coraz więcej i są one coraz dokładniejsze Poniżej tylko kilka przykładów.

 

Figurki, pojazdy i inne figurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Model leżał całą dobę w krecie i nic. Farby to nie ruszyło. I dopiero dziś przypomniało mi się, że donalyah00 pisał gdzieś na forum że jest sposób na zmycie tej farby i kalek. Wreszcie w jednym z wątków znalazłem odpowiedź - zmywacz Wamodu. Ja nie posiadam takiego, ale farbka zmyła się pod zmywaczem Mr Color.

 

2qVvmBM.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.