Skocz do zawartości

Object XXX


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 7: Sci-fi

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Kategoria Specjalna 4 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

 

A, co mi tam! Pora rozgrzebać kolejny warsztat! Mam pełno różnorakich części, z których przy odrobinie kreatywności i samozaparcia można sklecić naprawdę fajny model!

Object XXX, to na razie nazwa robocza, jak nic lepszego nie wymyślę to taka zostanie.

Ach, możecie się zastanawiać co to jest ten Object XXX

To nic innego jak mech/machina bojowa!

Co ja tu będę więcej pisać. Sami niedługo zobaczycie co wyjdzie z tej sterty, (jak to mawiam) „modelarskich śmieci”!

 

b4064b35a77c9ff8gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW-2 - jak byłem w Twoim wieku i zaczynałem z modelarstwem miałem tendencje do rozgrzebywania kilku modeli na raz, z własnego doświadczenia wiem ,że nie jest to dobre i wiem ,że to wciąga ale pomyśl może nad ukończeniem choć jednego projektu zanim weźmiesz się za następny a chyba trochę tego jest? Nie gniewaj się na mnie jak coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie wątkiem!

Nazwa XXX jest przypadkowa, na niczym się nie wzoruje:)

 

NAND

Aktualnie na warsztacie mam trzy modele. Każdy z nich jest w jakimś stopniu ukończony. Wiem, że zaczynanie czegoś nowego, przy nie skończonych modelach nie jest za dobre, no ale miałem straszną ochotę wystartować w dziale Sci-fi

Pozdrawiam serdecznie!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nich jest w jakimś stopniu ukończony.

Jak trzeba ukończyć model, żeby był "w jakimś stopniu ukończony", wytłumacz nam to?

 

 

 

Model w jakimś stopniu ukończony.No, chodziło mi o to, że np. nie pomalowany, bez śladów eksploatacji, sklejony w połowie, bez kalkomanii coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się chłopaka czepiacie Dajcie mu ponieść się fantazji. A poza tym zaczynanie kolejnych modeli daje czasem możliwość spojrzenia na ten rozgrzebany z innej perspektywy. Czasem człowiek czegoś się nauczy w międzyczasie, z czym nie mógł sobie poradzić. I nie wierzę, że znajdzie się tutaj taki, który z ręką na sercu może powiedzeć, że zaczyna następny model jak poprzedni(e) są już gotowe do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się chłopaka czepiacie Dajcie mu ponieść się fantazji. A poza tym zaczynanie kolejnych modeli daje czasem możliwość spojrzenia na ten rozgrzebany z innej perspektywy. Czasem człowiek czegoś się nauczy w międzyczasie, z czym nie mógł sobie poradzić. I nie wierzę, że znajdzie się tutaj taki, który z ręką na sercu może powiedzeć, że zaczyna następny model jak poprzedni(e) są już gotowe do galerii.

 

Dobrze prawisz!

 

Przez najbliższy czas na warsztacie nic się nie działo z powodu szkoły. Jednym słowem zastój

Dziś wieczorkiem, trochę posiedziałem i udało mi się narysować podstawowe części z których zbuduję Objecta XXX. Teraz naniosę to na Plastik grubości 0,75mm i będę ciachał!

 

2b0cf7fc8a92b0b9gen.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plastiku (grubość 0.75mm) wyciąłem sobie kilka części, potrzebnych do budowy „korpusu”.

 

d18ae9e5fb37d5degen.png

 

 

aa02608a1044a692gen.jpg

 

Skleiłem z nich wspomniany wcześniej korpusik. Następnie otworzyłem swoje pudło z różnorakimi częściami… i potem to już poszłooo! Posiedziałem kilka godzin i udało się już skleić zarys modelu. W zasadzie to wyszedł z tego taki „piekielny pies”. Osoby które lubią się czepiać i się nudzą, mogą mi zarzucić, że model skleiłem poza konkursem i teraz tylko wrzucam fotki. Wiem, że to może tak wyglądać, ale z racji, że nie mam stałego miejsca do fotografowania, a robota szła tak szybko, gładko i przyjemnie, nie chciało mi się przerywać pracy, aby cyknąć fotkę,więc wyszło jak wyszło. To tak dla formalności, żeby nikomu nie przyszło nie wiadomo co do głowy

Wracając do modelu, to z tych dużych części, prócz nóg, to już prawie wszystko. Kolejnym etapem prac będzie detalowanie modelu. Ale o tym nie dziś!

Zapraszam na mała porcję fotek!

 

4444ed48ed587400gen.jpg

 

 

c5bd84fd86c71620gen.jpg

 

 

fbcddcb4e0fcc6eegen.jpg

 

 

d0def595bd5e51a7gen.jpg

 

 

89b09cd0d5e99c96gen.jpg

 

 

8079092a7bca54b1gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

hmm.

Pomysł ciekawy. Zrobić coś z niepotrzebnych rzeczy jakie pozostały po różnych modelach itp.

Jednak złożone zostało to w sposób taki nieprzemyślany do końca. To tu. to tam. i jakoś to będzie.

I tak właśnie jakoś to wygląda. Aby było.

Całkiem fajnie ale nie do końca.

Żeby to nabrało to sensu to musiałby jakiś inżynier przy tym grzebać w warsztacie (winetka). Inaczej każdy to będzie widział w sposób jaki wyobraźnia mu na to pozwala.

Ja przynajmniej tak to widzę. Nie wiem czy inni mają podobne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cos tutaj się dzieje?

 

TAK, cały czas działam, niedługo kolejne fotki:)

 

hmm.

Pomysł ciekawy. Zrobić coś z niepotrzebnych rzeczy jakie pozostały po różnych modelach itp.

Jednak złożone zostało to w sposób taki nieprzemyślany do końca. To tu. to tam. i jakoś to będzie.

I tak właśnie jakoś to wygląda. Aby było.

Całkiem fajnie ale nie do końca.

Żeby to nabrało to sensu to musiałby jakiś inżynier przy tym grzebać w warsztacie (winetka). Inaczej każdy to będzie widział w sposób jaki wyobraźnia mu na to pozwala.

Ja przynajmniej tak to widzę. Nie wiem czy inni mają podobne odczucia.

 

Ciekawy komentarz

Słuszne spostrzeżenia. "Charakteru" modelu nie zmienię, no ale z podstawką, spróbuję pokombinować, aby "wpasowała" się w model. Dzięki za konstruktywną opinię!

 

Czy cos tutaj się dzieje?

To samo, co z lotniskowcem i innymi modelami

 

Jasnowidz, się znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to jedziemy dalej!

Kilka zaległych zdjęć modelu. Dodałem parę drobiazgów i wstępnie "ukształtowałem" nogi tej maszyny.

Co do podstawki to wykombinowałem, że mój piekielny piesek będzie stał na jakimś starym, opuszczonym, postapokaliptycznym złomowisku. Mam nadzieję, że taka podstawka będzie choć w pewnym stopniu pasowała do modelu.

No nic, kilka zdjęć modelu i zaczętej podstawki...

 

07d68f013e7ab279gen.jpg

 

 

c3196faf4ca7a4c4gen.jpg

 

 

d7ca5eb83719b57dgen.jpg

 

 

606fa954b51f9bccgen.jpg

 

 

2a116565c4c998eegen.jpg

 

 

cc9b8352cfd122cagen.jpg

 

 

d090284536d97db4gen.jpg

 

 

164508ee1f11cd49gen.jpg

 

 

8d437028e3f80cf8gen.jpg

Na koniec zdjęcie z bliźniaczym projektem. Zapraszam do zapoznania się z jego wątkiem warsztatowym: viewtopic.php?f=115&t=57264

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.