Skocz do zawartości

Odwrót spod Kijowa, jesień 1943. 1/72


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

 

Witam,

 

Początek listopada 1943 roku, Ukraina okolice Kijowa. Po zdobyciu przez armię czerwoną Kijowa, niemieckie wojska wycofują się w głąb Ukrainy, próbując oderwać się od ścigającego je nieprzyjaciela. Na drodze wycofującej się niemieckiej kolumny pancernej staje niewielka rzeczka, aby ją przekroczyć czołgi Pz.Kpfw III muszą wjechać na niewielki drewniany mostek. Kierowca opuszcza wóz aby obejrzeć most i upewnić się, że ten wytrzyma ciężar pojazdu. Pozostali członkowie załogi z niepokojem wypatrują sylwetek rosyjskich czołgów na horyzoncie, z którymi od kilku dni toczą nieustanne potyczki...

 

Tyle scenariusza do scenki. Diorama będzie mała, ot czołg, kawałek mostu i kilka figurek. Mam nadzieję, że tym razem po raz pierwszy uda mi się skończyć projekt konkursowy w terminie.

 

Poniżej zdjęcia, które stały się inspiracją dla podstawki oraz główny bohater scenki:

 

957_bundesarchiv_bild_101i_087_368.jpg

 

392_bundesarchiv_bild_101i_087_368.jpg

9e60d1c4b6ba98a8gen.jpg

 

bb52212e7030cac3gen.jpg

 

8b9f9841c43b985bgen.jpg

 

a20c7944ef3d8377gen.jpg

 

ef0525d79f62b690gen.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj rozpoczynać jakiejś zbędnej dyskusji na temat sposobu wypowiadania się do innych osób ale Twoja wypowiedź Zekar brzmi dosyć wyzywająco. Kolega Szydercza Gała (w swojej kategorii człowiek godny szacunku) tylko zaznaczył, że zdjęcie jest nie do końca zgodne z Twoim planem wykorzystania III-ki. Nie wspomniałeś tego w pierwszej swojej wypowiedzi, zatem nie ma co się czepiać szanownego kolegi (Szyderczej Gały). Z Twojej strony wystarczyłoby umiejetnie dyplomatyczne wytłumaczenie, że posiadasz model Panzer III, który był wykorzystywany w operacji Barbarossa w przewarzającej liczbie czołgów niemieckich. Mam nadzieję, że nie obraziłem Cię i relacja Twojego warsztatu wzbogaci to forum. Uważam, że Twój temat jest bardzo ciekawy mimo iż, podobnie jak Szydercza Gała, nie jestem ekspertem od pancerki. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP100 zapewniam Cię że moja wypowiedź nie miała na celu prowokowania nikogo, odniosłem się tylko do tego co kolega napisał. Nie uważam też żebym kogoś się czepiał, a na pewno nie miałem tego na celu, więc jeśli komuś zrobiło się smutno, źle, poczuł się obrażony czy coś to przepraszam, myślę że sprawa wyjaśniona i nie ma co drążyć .

 

Eee tam abrams, takiego trza było dać

Bez sensu to to lata to niby po co byłby mu most?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most w czasoprzestrzeni

Teraz to ma sens . Już zaczynałem się zastanawiać jak przerobić pz III na imperialny niszczyciel, ale to chyba za dużo roboty... a poza tym w temacie imperialnej floty to jestem merytorycznie noga

 

Dobra, pora wrócić na ziemię. Na razie nic spektakularnego, prace nad trójeczką trwają:

 

22d40bd8854e309cgen.jpg

 

5d4d9b0b978cb13egen.jpg

 

c888d7a7d2a3404dgen.jpg

Koła jezdne zamontowane na sucho, dlatego takie krzywe na zdjęciach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

 

no cóż, jak to ostatnio zwykle u mnie bywa inne obowiązki i zajęcia nie pozwoliły mi dokończyć modelu w terminie. Ale żeby nie było, projekt nie umiera i mam zamiar go skończyć poza konkursem. Tymczasem pomaziałem i podrapałem camo, chociaż w panzergrau pewnie by bardziej gwiezdnego niszczyciela przypominał

 

e74236a9bcd90692gen.jpg

 

19786d2f87e1bdf1gen.jpg

 

a724d441d08e7553gen.jpg

 

bc0668dc81048499gen.jpg

 

39144daa5078415fgen.jpg

 

8c98a3bd3d6f4442gen.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no cóż, jak to ostatnio zwykle u mnie bywa inne obowiązki i zajęcia nie pozwoliły mi dokończyć modelu w terminie. Ale żeby nie było, projekt nie umiera i mam zamiar go skończyć poza konkursem.

 

Szkoda. Projekt ciekawy.

Tak to jest z dioramami. Powinny mieć 4 miesiące jak statki. A nawet dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z dioramami. Powinny mieć 4 miesiące jak statki. A nawet dłużej

W moim przypadku to rok, co najmniej, z możliwością wnioskowania o przedłużenie

 

Przy okazji proszę administrację o przeniesienie wątku do działu dioram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.