Skocz do zawartości

Rafale M 1/48


Borys85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy post na forum (choć śledzę Was od dawna). Mam na imię Borys i jak widać, jestem rocznik 1985.

Przedstawiam Wam mój najnowszy ulepek. Jest to mój pierwszy model w tej skali, zarazem czwarty malowany aerografem. Skleiłem do tej pory kilka pasażerów w 1/144 i kilka myśliwców w 1/72.

 

Odnośnie Rafale, którego dotyczy ten temat, sklejałem go kilka tygodni, jest to pierwsza praca, przy której się nie spieszyłem, nie jestem zadowolony z kilku elementów, zwłaszcza jeśli chodzi o samo klejenie. Dopiero na zdjęciach zobaczyłem, że lewa pokrywa przedniego podwozia się obsunęła. Kolory rakiet Magic II są niepoprawne, POD dodałem pomimo braku kalkomanii w zestawie.

Zadowolony jestem natomiast z malowania, które w porównaniu do poprzednich moich "dokonań" pokazuje postęp, mam wrażenie w dobrym kierunku. Choć - nie ukrywajmy, do wielu kolegów tu na forum - jestem przedszkolakiem przy Was

 

Zdjęcia są niestety robione telefonem, przy świetle dziennym.. ma to niestety wpływ na nieco przekłamane kolory.

Zapraszam do oceny i wyrażenia opinii.

 

WkTp8qX.jpg

lPLBLU8.jpg

RWzZVfb.jpg

U1rCl5V.jpg

7bnDHZx.jpg

FxhSgi6.jpg

IWiFfoE.jpg

qqVOZ2x.jpg

2zShdjf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

Jeśli chodzi o spód - zdjęcia nie mam. Planuję zrobić lepsze foty na innym tle. Jak się z tym ogarnę, to dodam..

 

Co do uzbrojenia - GBU bardzo mi się podobały w tym zestawieniu, rakiety MICA są pod spodem z tyłu (IM + IR) - jest to prawdopodobnie SF, ale inne błędy i tak sprawiają, że nie można go nazwać modelem redukcyjnym.

 

Malowanie bomb trochę mnie przerosło i nie chciałem już tego zmywać. Nie jestem również pewny, czy dobrałem odpowiednie kolory do GBU. Wczoraj zacząłem budowę F-15E i do wielu spraw podejdę inaczej (staranniej i z jeszcze większą cierpliwością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o the GBU-12 to chyba najodpowiedniejszym kolorem jest 'jakiś zielony' Te bomby występują w bardzo wielu odcieniach zielonego, w różnym stopniu wypłowienia itp. itd. Występują też szare. Zestawy naprowadzające to samo - zielone i szare, mogą być dowolnie mieszane, widziałem nawet różne kolory zestawu ogonowego i dziobowego. Bardzo polecam funpage 'The Combat Workshop' na fejsbukach, prowadzący jest modelarzem i zajmuje się uzbrojeniem w USAF, bardzo ciekawe zdjęcia zamieszcza i ma bardzo dużą wiedzę. Tu na przykład zrobione przez niego dwie GBU-12, jak najbardziej poprawnie pomalowane

21316376_1166747530092843_8503995285684202504_o.jpg?oh=40ab31cb1ffef7066ca1e6c7ab81e7a3&oe=5A53082B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o the GBU-12 to chyba najodpowiedniejszym kolorem jest 'jakiś zielony' Te bomby występują w bardzo wielu odcieniach zielonego, w różnym stopniu wypłowienia itp. itd. Występują też szare. Zestawy naprowadzające to samo - zielone i szare, mogą być dowolnie mieszane, widziałem nawet różne kolory zestawu ogonowego i dziobowego. Bardzo polecam funpage 'The Combat Workshop' na fejsbukach, prowadzący jest modelarzem i zajmuje się uzbrojeniem w USAF, bardzo ciekawe zdjęcia zamieszcza i ma bardzo dużą wiedzę. Tu na przykład zrobione przez niego dwie GBU-12, jak najbardziej poprawnie pomalowane

 

O dzięki Matys!

Bardzo cenna informacja, skorzystam na 100% - bardzo mi się podobają modele/samoloty, gdzie jest zróżnicowanie takich elementów, bomby oraz zbiorniki, niekiedy w zupełnie innych odcieniach niż reszta. Takie smaczki moim zdaniem znacznie wzbogacają odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze każdy zbudowany model Rafale cieszy mnie niezmiernie.

Jeśli chodzi o konfiguracje uzbrojenia, to żeby nie iść w totalny odjazd polecam strony poświęcone samolotom Rafale i F-15E:

http://rafalenews.blogspot.com/p/rafale-weapon-load-out.html

 

http://www.f-15e.info/joomla/en/weapons/loadout-configurations/125-enduring-freedom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze każdy zbudowany model Rafale cieszy mnie niezmiernie.

Jeśli chodzi o konfiguracje uzbrojenia, to żeby nie iść w totalny odjazd polecam strony poświęcone samolotom Rafale i F-15E:

http://rafalenews.blogspot.com/p/rafale-weapon-load-out.html

 

http://www.f-15e.info/joomla/en/weapons/loadout-configurations/125-enduring-freedom

 

 

Tego mi brakowało przy modelowaniu Rafale... stronę z konfiguracją F-15 znałem i mam już obrany pewien kurs. W każdym razie dzięki serdeczne za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.