Skocz do zawartości

Caudron G.4 Hydroavion Copper State Models 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Dołączam się do zabawy. Model pasuje jak ulał ponieważ malowanie jest z jesieni 1917. Mam nadzieję, że się wyrobię bo czasu na tą etażerkę dość mało ;)

 

LggcfKy.jpg

 

XKXVMFm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szmatopłaty zawsze mi się podobały. W ostatnim "Super Modelu" jest relacja z jego budowy.

 

Powodzenia.

 

Tylko tam robiłem wersję lądową a tutaj jest morska; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wsparcie!

Pomalowałem elementy drewniane gondoli. Jako bazy użyłem XF55 a na to oleje artystyczne i Clear Orange. Będę tu jeszcze działał aby nieco zróżnicować efekty.

iano9xv.jpg

 

QxnjSiU.jpg

 

Skleiłem też i pomalowałem silniki Le Rhône 9C. Od siebie dodałem popychacze i kabelki idące od świec zapłonowych.

Po wstępnej kontroli na poniższych zdjęciach doszedłem do wniosku, że przyda im się jeszcze trochę pędzelkowania ;)

Przy okazji przetestowałem sobie Chrome Silver.

 

raew9lo.jpg

 

3coPApL.jpg

 

p70Ut4M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na to, że się wyrobię są nikłe ale jadę dalej...

Trochę detali do kabiny:

Dorobiłem pasy - ze zdjęć egzemplarza muzealnego wywnioskowałem, że były to proste pasy skórzane, zrobiłem je z taśmy i drucika.

Przy pomocy Green Stuff wymodelowałem pikowane poszycie fotela pilota i dorobiłem guziki.

Zmieniłem kompas, ten z zestawu jest całkiem fajny ale chciałem żeby był bardziej realistyczny. Dokleiłem też mapę na mapniku.

Pomalowałem też elementy radiostacji - nie wiadomo czy była ona instalowana na wersji morskiej ale na logikę raczej powinna.

 

ff5dXAC.jpg

 

Gka8tvS.jpg

 

OSwjVj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą chciałbym zobaczyć takie cudo lądujące na morzu - to chyba musiała być dla pilota niezła ekwilibrystyka i ruletka losu.

Chyba przy prędkościach jakie ten Caudron rozwijał nie mogło być aż tak źle, ponadto stan morza musiał być zapewne idealny żeby wogóle można było o locie myśleć...

 

Żeby nie było, że się obijam...

Skleiłem gondoę oraz pływaki i przygotowałem je sobie do malowania.

 

Tt7kINE.jpg

 

Posklejałem skrzydła i wyposażyłem je w osłony z blachy znajdujące się pod silnikami.

 

hQ4rYQf.jpg

 

Gondole silnikowe również wyposażyłem w blaszki i psiknąłem panem powierzchniakiem.

 

cKMkklt.jpg

 

Pozostałe większe elementy są również gotowe do malunków.

 

kXhTLBT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ma bardzo dobrą cechę 'jest tak brzydki, że aż piękny' co siłą rzeczy przyciąga uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ma bardzo dobrą cechę 'jest tak brzydki, że aż piękny' co siłą rzeczy przyciąga uwagę

Jestem mało obiektywny bo ten samolot uwielbiam a brzydki to jest F18 ;-)

 

Trochę malowania i maskowania - jako bazy do malowania płótna użyłem XF-57. Na to psiknąłem Red Brown - ten fragment, który dodatkowo wzmocniony był sklejką oraz żebra. Te drugie po przykryciu już warstwą XF-57 ponieważ wyraźnie się odznaczają. Chciałem uzyskać efekt prześwitywania jak na poniższym zdjęciu:

Caudron%20G.4.jpg

 

Maskowanie:

 

TExWmp4.jpg

 

Następnie psiknąłem rozjaśnioną bazą po żebrach oraz między nimi chcąc nieco zróżnicować światłocień.

Teraz pójdzie lakier i na to jeszcze zabawa z olejami. Na górnych powierzchniach muszę sprawę odwrócić.

 

nZUwTUr.jpg

 

 

Dorobiłem też charakterystyczne sznurowanie płata. Nawierciłem otworki i przeplatałem żyłkę 0,06.

 

MFQNLo3.jpg

 

EFDL775.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam dalej:

 

Maskowanie przed malowaniem górnych powierzchni

 

Jf3mwzL.jpg

 

Gotowa góra - przed lakierowaniem i olejami:

 

h4RVLhU.jpg

 

Statecznik i stery wysokości: (przyczepił się jakiś paproch - już usunięty )

 

91e8eCG.jpg

 

e2Xjh9B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SnaQ!

 

A jakie po kolei idą kolory przy malowaniu płótna?

 

Góra:

Xf 57 na całość

maskowanie żeber itd.

brąz

delikatna warstwa XF57

zdjęcie maskowania

kolejna warstwa XF57 żeby ujednolicić całość

światłocień rozjaśnianą bazą

 

Dół:

Xf 57 na całość

maskowanie

brąz

Xf57

maskowanie żeber żeby je psiknąć brązem

XF57 żeby ujednolicić całość

światłocień rozjaśnianą bazą

 

Zawsze to trochę prościej robiłem kredkami i ołówkiem, ale efekt mi się podoba, choć dość czasochłonne jest to całe maskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Serdeczne dzięki za miłe słowa!

W międzyczasie nieco podłubałem. Skleiłem gondole i dokleiłem okucia mocowań naciągów. Na zdjęciach widać jeszcze wiele miejsc do poprawy mojej roboty...

 

UGMKWzc.jpg

 

w gondoli dorobiłem uchwyt karabinu - na jedynym zdjęciu morskiego Caudrona z czasów Wielkiej Wojny jakie udało mi się znaleźć na dziobie znajdowało się coś takiego.

 

135DGC5.jpg

 

mXQYnqb.jpg

 

bYVYWJQ.jpg

 

Gondole silnikowe zostały ubrudzone tak aby imitować wszędobylskie zacieki z oleju rycynowego tak charakterystyczne dla silników rotacyjnych z tego okresu. Dorobiłem również pulsatory oleju.

 

cUie9Rl.jpg

 

cONQ66c.jpg

 

ZNkTo8s.jpg

 

Płat przygotowany do przyklejenia gondoli. Dokleiłem okucia, które naprawdę ułatwiają modelarzowi życie ;-)

 

guvnLVe.jpg

 

oIhKnbx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem naciągi - tym razem ile mogę mocuję przed przyklejeniem górnego płata i przede wszystkim gondoli silnikowych.

Wygląda to teraz dość dziwacznie ale niebawem mam nadzieję, zacznie przypominać samolot ;-)

 

AvBfx79.jpg

 

o5vfkPW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.