Skocz do zawartości

Ferrari 288 GTO 1/24 Fujimi


Browarek90

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam! W tym konkursie również spróbuję swoich sił, a jak mi wyjdzie to już Wy ocenicie

 

Z Fujimi mam przyjemność pierwszy raz ale nie wygląda to źle, miały być jeszcze po raz pierwszy blaszki ale zbrakło funduszy ;]

 

A teraz trochę o samym samochodzie, który ma według mnie ponadczasową sylwetkę :

 

Ferrari 288 GTO – supersamochód produkowany przez włoską firmę Ferrari, zaprezentowany podczas Geneva Motor Show w 1984 roku. Oznakowanie informowało, że ośmiocylindrowy silnik ma 2,8 litra pojemności. Pojemność ta pomnożona przez formułę wyrównawczą 1.4 związaną z użyciem turbosprężarek stawiała 288 GTO tuż poniżej 4-litrowej granicy dla samochodów bez doładowania, ale stwarzała Ferrari możliwość uzyskania dużo większej mocy niż ta, którą można by wycisnąć z 4-litrowego niedoładowanego silnika i to bez znacznej straty na zużyciu paliwa. 288 GTO stylizowany przez Pininfarinę we współpracy z ekspertami Ferrari od aerodynamiki wyglądał jak 308-ka na sterydach.

 

I mały inbox:

 

GVKsKgf.jpg

 

cHvWkc4.jpg

 

RDU4HCJ.jpg

 

O2DcbKr.jpg

 

zo1rC9M.jpg

 

OIDo5Oz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, mam ten model plus blaszki Ka-models i ja bym się nie odważył w 3 miesiące. Z tego co kojarzę są jakieś problemy z klapą silnika, że Fujimi tak zaprojektowało zawiasy, że koliduje i się nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim !

Dzień 1 pracy nad modelem.

 

Czasu było nie dużo ale przygotowałem parę elementów do podkładu, jak na razie jakościowo jest ok trochę szwów do usunięcia ale naprawdę trochę.

 

plZblL8.jpg

 

iuRbFgW.jpg

 

Za to plastik jest zdecydowanie miękki w porównaniu z paroma modelami Tamiya, które robiłem. Mam nadzieję że nie będzie to problemem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;]

 

Dzień 2 pracy nad modelem:

 

Przygotowałem jeszcze parę części do podkładu, i tu już było gorzej z nadlewkami i szwami na podwoziu.

 

5aAOpQl.jpg

 

qiBJMuO.jpg

 

Jeszcze trochę muszę dopieścić płytę podwoziową, a późnym wieczorem podkład pewnie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3 pracy nad modelem:

 

Najpierw podkład:

 

xrY2zYw.jpg

 

Potem pierwsze kolorki:

 

NBUW0km.jpg

 

JAzZMBN.jpg

 

A przy okazji naszła mnie myśl alby dodać kable do akumulatora. I tu mam problem jak zamocować je do aku? Mam te przewody kynar i myślałem żeby może odizolować je trochę i pętelkę z drutu zrobić?

 

YtnR7hY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry!

 

Dzień 6 pracy nad modelem:

 

To co się dało poskładane do kupy

 

Ha1BKwM.jpg

 

Miałem trochę problem z ustawieniem zawieszenia bo akurat tylne jest rozbudowane, ale jak już doszedłem co i jak to poszło ;] W modelu jest możliwość zrobienia otwieranych świateł przednich, miałem to robić ale szczerze boję się problemów z dopasowaniem a i otwarte psują sylwetkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Dzień 7 pracy nad modelem:

 

Zaczęła się praca przy wnętrzu, najpierw przygotowałem elementy:

 

bCnukqa.jpg

 

potem podkład:

 

AW9BKxX.jpg

 

Wypróbuję gdzieś na boku i spróbuję zrobić wykładzinę z flocka. Fujimi fajnie zrobiło elementy pasów i na instrukcji pokazuje jak je zamontować, tylko z czego zrobić takie pasy? Taśma maskująca? tylko jak to zrobić, skleić na dwa żeby się nie kleiła i dociąć na długość i szerokość? A potem pomalować?

 

DU40wn5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.