Skocz do zawartości

8,8 cm Flak 37 na Zgkw. Sd.Kfz.9 18t


KAMIL90

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam wszystkich. postanowiłem przystąpić także do rywalizacji w konkursie z bardziej ambitnym projektem . A mianowicie na warsztat trafłi rzadko spotykany model na tym form czyli 8,8 cm Flak 37 na Zgkw. Sd.Kfz.9 18t . Teraz trochę o samym pojeździe W 1942 roku złozone zostało zamówienie na 112 samobieżnych dział 8,8 cm Flak 37. Pierwszy prototyp został ukończony pod koniec października 1942 roku. Od lipca do września 1943 roku, w sumie wyprodukowano 12 pojazdów seryjnych - 8,8 cm Flak 37 na Zgkw. Sd.Kfz.9 18t.Opancerzona nadbudowa została wykonana z płyt pancernych grubości 14.5mm. Ponieważ masa pojazdu zwiększyła się do 25 ton, podwozie musiało być wzmocnione.Pojazdy zmontowano w firmie Bad Oeynhausen Weserhütte. Zapas amunicji to 40 pocisków przechowywanych w zasobnikach z tyłu pojazdu. W pozycji bojowej ze względu na stabilność musiały być rozkładane na boku po dwie podpórki..

Wszystkie 12 seryjnych pojazdów zostało przypisane do 304 Heeres-Flak-Abteilung 26-tej Dywizji Pancernej i były wykorzystywane we Włoszech od 1943 do 1945 roku

009.jpg

Do budowy wykorzystam

Tamiya 35239 German 18-Ton Heavy Half-Track FAMO

Dragon 6287 88mm Flak 37 (3 in 1)

oraz konwersję od Alliance Modelworks LW35055 1:35 konwersja: 8,8 cm FlaK 37 (Sf) auf Fgst Zgkw 18t

Malowanie przewiduje z walk pod Salerno z wrzesieńa 1943

26%2BPz.Div.%2BSalerno%2BSeptember%2B1943..jpg

Regulaminowy inbox zestawów

20170902_094301.jpg

20170902_094214.jpg

20170902_094428.jpg

20170902_094442.jpg

20170902_094326.jpg

 

Przepraszam za zdjęcia ale chwilowo nie mam dostępu do aparatu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ambitne przedsięwzięcie, zapowiada się baedzo ciekawie a że lubię oglądać pancerkę będę zagladał i oczywiscie życzę powodzenia ale nadewszystko dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję za przyglądanie się moim wypocinom , przyszła pora na małą aktualizację z postępów prac nad tytułowym pojazdem . Model Tamiyi składa się jak klocki lego , nie miałem jak na razie żadnych problemów przy montażu podwozia . Jak widać na zdjęciach podwozie przygotowane jest pod konwersję od Alliance Modelworks , doszły także koła z PanzerArtu .

 

DSCN0027.JPG

DSCN0028.JPG

ambitnie na pewno będę zaglądał...

W wolnej chwili i dostępie do aparatu zrób mały inbox tej konwersji - pierwszy raz toto widzę

Przy najbliższej aktualizacji postaram się zrobić kilka zdjęć , tu jest link do strony producenta jest tam kilka zdjęć http://www.am-works.com/lw35055-1-35-conversion-8-8-cm-flak-37-sf-auf-fgst-zgkw-18t/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wydałeś chyba z 1000 PLN na sam model z dodatkami , a projekt leży? Rozumiem brak czasu ale brak nawet choćby symboliecznych aktualizacji...

Nawiasem, ja bym tyle nigdy nie wydał na kolejnego esdeka, (który reprezentując dość popularną tematykę i tak nie sponiewiera internetów), ale podziwiam tych, którzy to robią. Podziwiam także że byłeś gotów tyle poświęcić pieniędzy na temat, do którego chyba nie masz "weny".

Mimo wszystko czekam na aktualizacje, bo temat ambitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMIL90 - nie ma zmiłuj ---> jak się nie wyrobisz w konkursie to OBOWIĄZKOWO ciągnij warsztat dalej

lekko nie będzie bo ja upierdliwy jestem

W terminie mi się nie uda na pewno wyrobić

Coś tu się dzieje?

 

Witam , pocieszę was że temat nie umarł . Prace trwają dalej , jak wspominałęm wcześniej jest sporo prostowania elementów i szliwowania by cos do siebie wogóle pasowało . Na obecnym etapie mam już wzystko poszpachlowane i wykonane nowe linie podziału blach , teraz tylko czekam na nity by uzupełnić braki po szlifowaniu i szpachlowaniu .

 

Wydałeś chyba z 1000 PLN na sam model z dodatkami , a projekt leży? Rozumiem brak czasu ale brak nawet choćby symboliecznych aktualizacji...

Nawiasem, ja bym tyle nigdy nie wydał na kolejnego esdeka, (który reprezentując dość popularną tematykę i tak nie sponiewiera internetów), ale podziwiam tych, którzy to robią. Podziwiam także że byłeś gotów tyle poświęcić pieniędzy na temat, do którego chyba nie masz "weny".

Mimo wszystko czekam na aktualizacje, bo temat ambitny.

 

Jak wspominałem prace trwają dalej , a sam zakup modeli do tego projektu nie był jedno razowy tylko z czasem kupowałem koleine elementy układanki , ale za te pieniądze sodziewałem się naprawdę lepszej jakość konwersji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim zwolennikiem kupna konwersji bo często za ogromną cenę mamy wielkie nic, choć nie zawsze. Tym bardziej nie zmarnuj tematu, zawsze możesz zrobić modele oddzielnie jeśli stracisz motywacje. Ta 88 to super model, moje marzenie sprzed lat, piekna jest "goła" i przyciąga wielu gapiów zawsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.