Skocz do zawartości

Karl pod Warszawą - Wrzesień 1944 skala 1:144


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna rzeczy mi się rzuciła w oczy ale to dopiero jak oglądałem konkursową galerię....

Ziu trochę słabo wciśnięty w grunt, a przecież taki kolos swoje ważył. Z drugiej strony nie mam zielonego pojęcia jak uzyskać w tym względzie dobry efekt przy takiej lilipuciej stali

 

Na razie zbieram materiały do kolejowo-pancernej dioramki

Jeśli to tematyka pociągów pancernych to daj znać co Cię interesuje, bo mam sporo materiałów w tym temacie (najwięcej sowietów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Niestety nie ma szans na głębsze osadzenie Karla ponieważ użyłem trawki elektrostatycznej załączonej do modelu Dragona. Sama trawa była tak sztywna, że musiałem bardzo mocno docisnąć model i przykleić go super glue bo inaczej stałby na czubkach źdźbeł... W kolejnych projektach ziemne podstawki będę modelował więc powinny lepiej odwzorowywać ślady gąsienic czy zagłębienie pojazdu w miękkim gruncie.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy jeśli chodzi o poprawienie Karla, to dodanie wyższej trawy wkoło jego gąsienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej KW-2 - ja sam dopiero odkrywam potencjał tej skali w różnych gałęziach modelarstwa. Z pewnością skleję jeszcze niejedną "gąsienicę", ale to już raczej w naszym forumowym wątku popularyzującym skalę 1:144. Serdecznie zapraszam do założenia warsztatu w tym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wiem że Ziu stał w Parku, ale poza jednym lotniczym - nie znalazłem żadnych ówczesnych fotografii parku. Na zdjęciach ostrzału Warszawy wygląda na to, że Niemcy wykarczowali wszystko oprócz pomnika... No chyba że nie musieli, bo w parku rosła sama trawa... Ja z tymi drzewkami sugerowałem się trochę tym zdjęciem:

 

SpGiKdo.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na pierwszej stronie, że chętnie pomogę jeśli chodzi o odtworzenie miejsca. To miejsce nic się nie zmieniło poza tym, że drzewa podrosły. Niemcy nic tam nie karczowali, moździerz był usytuowany w odległości od drzew, które wówczas były dość małe bo posadzone kilka lat wcześniej. Na zdjęciu które teraz wrzuciłeś moździerz albo nawet zasłania przy tej perspektywie pomnik gen. Sowińskiego albo jest on tuż za kadrem.

 

Tak to wygląda na zdjęciach lotniczych z zumi.pl

2l90u7d.png

 

Płyta betonowa, którą wylali Niemcy pod moździerz jeszcze do niedawna leżała na wierzchu żwirowej alejki. Kilka/kilkanaście lat temu została zabetonowana cała alejka wraz z płytą, ale jak widać na zdjęciu, płyta się wyraźnie przebija przez nową nawierzchnię. Tuż obok jest pomnik generała. Niemcy zdecydowanie nic nie karczowali pod moździerz. Zasadniczo te same drzewa stoją jak stały wtedy. Można je też zobaczyć na przedwojennych zdjęciach z ceremonii otwarcia parku. Drzewa widoczne na zdjęciu, które zapodałeś to albo te najbliżej płyty na zachód albo posadzone wzdłuż alejki odchodzącej na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Slash, pamiętam Twoją ofertę pomocy i bardzo za nią dziękuję.Nie chciałem Cię niepotrzebnie fatygować, bo sam nie wiedziałem jak mi to wyjdzie. Głupio by mi było przegonić Cię po Warszawie dla jakiegoś marnego efektu na dioramie. To są moje pierwsze w życiu pojazdy pancerne i diorama w ogóle. Raczej nie zmienię już koncepcji tego projektu, ale jeśli zechcesz mi podpowiedzieć coś w kolejnych, to bardzo chętnie skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym razie nie traktuję Twojej koncepcji jako "błędną" czy modelu jako "nie poprawnego". Mimo podstawki, która może nie do końca oddaje miejsce, model i tak mi się kojarzy bezwzględnie z PW oraz podoba jego wykonanie. Miło, że zrealizowałeś bliski mi temat. Za dużo ganiać bym nie musiał po mieście bo w zasadzie wszystko co potrzebne jest w necie, a mieszkam naprawdę obok i kilka razy w tygodniu jestem w tym miejscu. Jeśli planujesz więcej pancerki to tematów związanych z PW nie zabraknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.