Skocz do zawartości

\Brudny Hurry/ Fly Hurricane Mk IIC Trop 1:32


shadowmare

Rekomendowane odpowiedzi

Hurricane od Fly z Maskami Montexu z pszczółką Mają. Połączenie świetnie zrobionych skrzydeł z wypukłymi nitami i bajerami, z podejściem miejscami siermiężnym i czysto short-runiastym. Główne kaszanki:

- wnęki podwozia kontra orurowanie kokpitu - trzeba pocieniać, zrobiłem to z góry i od dołu wnęk

- grube oszklenie - przez co trzeba szlifować garb, żeby owiewka się ułożyła

- skrzydła należy czymś wypełnić od wewnątrz, inaczej będą pękać

 

Oprócz tego dopasowywać trzeba praktycznie każdy element. Polecam raczej tym, którzy mocno chcą mieć Hurricane na półce, reszta się raczej odbije. Mam Mk I jeszcze ale poczekam na lepsze podejście do tematu. 1 działko mi się złamało i dlatego jest zeszmacone. Zemściło się pożałowanie na Mastera, może kiedyś wymienię.

 

Maszyna w malowaniu kanadyjskiego asa - Berta Houle, 11,5 zestrzelenia.

 

Matowałem Gunze GX 113 - kosmos, fenomenalny lakier, głęboki mat bez szarzenia, przy tym nie agresywny. Bardzo polecam.

VeRSIX4.jpg?1

 

Jz5jlul.jpg?1

 

xymZveA.jpg?2

 

Ro3V57Z.jpg?2

 

4bzkna0.jpg?1

 

SZZF074.jpg?1

 

czjDYPk.jpg?1

 

IHHKuec.jpg?1

 

j5kbUqo.jpg?1

 

zL0DZPK.jpg?2

 

hsrDiDc.jpg?1

 

zkqciV9.jpg?2

 

rPd4c4p.jpg?1

 

7QZISeU.jpg?1

 

0Ei5J8z.jpg?2

 

RTeTt32.jpg?1

 

YplLGCk.jpg?1

 

WPMDeNb.jpg?1

 

6PBHcfN.jpg?1

 

qwwD5Ib.jpg?2

 

bsCMW0L.jpg?2

 

UNBkCX8.jpg?3

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale mam dziwne wrażenie, że nie które miejsca są za bardzo przesadzone.

 

Np tLl5mSF.jpg wygląda jak grafika z kompa ..

 

ale jeśli tak było było to przepraszam

Czyli wyszło git, jak Ci się wydaje, że to grafika. Taka była moja wizja, inspirowałem się fotami brudnych:

Hurricane_Mk_IV_LB640.jpg

let1.aekjeczcrgo4cgs48os4ko4oo.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg

4WxFj30.jpg

Mocno osyfiony ale fajny
Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks zasadniczo niezły, bezkompromisowy, ale przy tym wszystkim, co fajne malarsko zgubiły się całkowicie linie podziału blach. W takim stanie to się nasuwa, że między panele to śrubokręt wsadzisz a tu się nawet lotki od powierzchni skrzydeł nie odcinają. Może mu jeszcze retusz linii zaaplikujesz? Tak na głos myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

let1.aekjeczcrgo4cgs48os4ko4oo.ejcuplo1l0oo0sk8c40s8osc4.th.jpeg

 

Owszem i tak, tylko że to zdjęcie przedstawia Hurriego w zimowym kamo gdzieś w ZSRR tak więc smugi trochę wyraźniej widać na białym niż na piaskowym / brązowym. Inną kwestią jest czy radzieckie paliwo było tak "czyste" jak brytyjskie i być może bardziej "dymiło"?

 

W sumie poza takim sobie "szlakiem" dymu to jest ok

 

A przy okazji widać na fotce bardzo ciekawą przeróbkę uzbrojenia - niezły smaczek dla kolekcjonerów Hurriego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks zasadniczo niezły, bezkompromisowy, ale przy tym wszystkim, co fajne malarsko zgubiły się całkowicie linie podziału blach. W takim stanie to się nasuwa, że między panele to śrubokręt wsadzisz a tu się nawet lotki od powierzchni skrzydeł nie odcinają. Może mu jeszcze retusz linii zaaplikujesz? Tak na głos myślę.
Nie jestem zwolennikiem czarnego washa, choćby dlatego:

 

67264_1280949562.jpg

 

Owszem i tak, tylko że to zdjęcie przedstawia Hurriego w zimowym kamo gdzieś w ZSRR tak więc smugi trochę wyraźniej widać na białym niż na piaskowym / brązowym. Inną kwestią jest czy radzieckie paliwo było tak "czyste" jak brytyjskie i być może bardziej "dymiło"?

W sumie poza takim sobie "szlakiem" dymu to jest ok

A przy okazji widać na fotce bardzo ciekawą przeróbkę uzbrojenia - niezły smaczek dla kolekcjonerów Hurriego

Tutaj też mieli dymiące ruskie paliwo?

 

NppsVsR.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło git, jak Ci się wydaje, że to grafika. Taka była moja wizja, inspirowałem się fotami brudnych:

 

Tak wyszło git, mi się podoba

chciałbym zrobić tak fajny model jak Twój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem czarnego washa(...)

Też nie przepadam, ale czasem alternatywy nie ma. Cieniowaniem paneli całkiem zgubiłeś ich podział. Wrócę choćby do wymienionych wcześniej lotek - w ogóle się nie odcinają od powierzchni płata. Na usterzeniu sam podział między statecznikami a sterami w modelu był bardziej wyrazisty i tam powierzchnie są łądnie widoczne. Uważam, że zaznaczenie lotek i pokryw luku silnika było by zasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.