Skocz do zawartości

m-48 patton tamiya


Marcin1212

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Tym razem patton od tamiya w 1:35

Malowany mr.hobby i brudzony czymś tam

Do modelu dokupiłem gąsienice (niestety firmy bronco)ilość elementów mnie przeraziła

i blaszkę od edka

a tak wyglada gotowy

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

i kawałek ziemi

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobiony podoba mi się, podstawka ze śladami gąsienic też super. Możesz napisać jakich kolorów mr.hobby użyłeś? Gąsienice to w końcu gumiaki z zestawu czy jednak Bronco? Czytałem że gąski ruchome Bronco i DS-y Dragona lepiej tolerują malownie akrylami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi dobre wrażenie, ale...

po pierwsze szkoda że to nie Dragon tylko Tamiya (widać błędy zestawu wyjściowego)

po drugie - mógłby być lepiej sklejony - patrz osłona jarzma armaty (no chyba że brezent jest przerwany...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

Gaski bronco, efekt końcowy jest bardzo dobry tyle że roboty dużo

Kolory to olive drab i rozjasnienia

A co do jazma to jest zestawowe

Dlaczego tamiya a nie dragon

Czołg,gasienice,blaszka,farby,reszta rzeczy użytych do budowy

Wyszło mniej taniej niż model dragona (tak mi się wydaje) a jest to tylko zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale model M48A3 Tamiya (https://www.scalemates.com/kits/132552-tamiya-mm220-m48a3-patton) to ok. 90 zł w sklepie, zaś M48A3 Dragona to 130 zł (https://www.scalemates.com/kits/204051-dragon-3544-m48a3-mod-b). Różnica niewielka a (niestety) Dragon to teraz najlepsze M48 na rynku.

Model Tamiya jest z 1964 roku. I to troszkę widać...

Co do osłony jarzma armaty -> http://data3.primeportal.net/tanks/ulrich_wrede/m48/images/m48_25_of_30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że model dostałem

A w sklepie można go kupić za 60 zł

Teraz sklejam panzer kampfwagen 4 też tamiya

Kupiony za niecałe 40zł

Mam nadzieje ze przyniesie dużo radości efekt końcowy

Pozdrawiam

P.s. Z takiego modelu też można ulepić cos fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko

Chciałem tylko przekazać, że wyszedł Ci model dobrze od strony malarskiej, a jakby zastosować najlepszy na rynku zestaw wyjściowy (z mniejszą ilością błędów merytorycznych i z lepszymi szczegółami), to byłoby jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten brudny czołg ma "Bumper Code" Nr. inwentarzowy US. Army jest, klasa mostu jest, brakuje najważniejszych oznaczeń przyporządkowujących dany pojazd do konkretnej kompanii/szwadronu/ baterii konkretnej dużej jednostki. No i tobołów-klamotów nie ma zupełnie jak nie amerykański czołg . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne światła nie są pomalowane. Te zacieki wyglądają jak koledzy napisali dość dziwnie... szkoda, że kolega nie zrobił go typowo wietnamskiego co do brudu (rdzawo-pomarańczowego), bo tutaj są ze 4 odcienie i zbytnio nie wiadomo czy on ma być sucho przykurzony, zabłocony. Jeśli to zwykły jakiś ziemisto-kurzawy to oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.