Skocz do zawartości

B-25J Mitchell, Hasegawa, 1/72, początki


Mariucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie nie, nie pękłem, nie myślcie

Musiałem się nauczyć jednej ważnej rzeczy - umiejętności odnalezienia w tej pracy momentu, w którym trzeba powiedzieć "dość" Nastąpiło to zaraz po tym, gdy postępy zaczęły przypominać dwa kroki do przodu, trzy do tyłu

Tak więc, mierząc siły na zamiary, powoli ruszyłem dalej

 

Najpierw szklarnia interiorem

 

61.jpg

 

60.jpg

 

 

Oczywiście tylko przymiarka

 

62.jpg

 

 

I pojawiły się pierwsze kolorki

 

64.jpg

 

63.jpg

 

Ten kolorek za kabiną bombardiera, to wynik szparki, która pojawiła się ni stąd, ni zowąd, pomiędzy osłoną a kadłubem. Czyli wklejenie dzioba nie poszło jak trzeba. Choć tam nie ma jakiś większych powodów, żeby zrobić to inaczej, niż przewidział producent... Musiałbym grubo szlifować w miejscu łączenia, a na pewno tego nie robiłem. Szpara na górze miała z jakieś pół milimetra, więc mały klin dookoła załatwił temat.

 

Postawiłem go na podwoziu i okazało się, że garść ołowiu powpychana gdzie się dało, to za mało... Tak więc, za plecami pilotów musiały pojawić się worki z kontrabandą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatki śmigła, moim zdaniem, także wymagają minimalnej korekty. Wydaje mi się, że w samolocie są nieco łagodniej, bardziej "okrągło" zakończone. Tu oczywiście już po poprawkach.

 

69.jpg

 

Na poparcie fotki. Po lewej model, po prawej samolot.

 

70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ musiałem poprawić to nieszczęsne miejsce za celowniczym, niejako przy okazji dokonałem jakiegoś precośtam, czyli przygotowałem sobie w celach doświadczalnych powierzchnię do czegoś w rodzaju modulacji, więc teraz jest tak.

 

71.jpg

 

72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

Wygląda ciekawie. Jednak nie rozumiem czemu nie po wklejałes oszklenia. Teraz bedziesz wiekszy problem zeby to spasowac. Wklej to czym prędzej. Zniweluj szpary i szlifnij. Bedzie 10 razy lepiej

Trzymam kciuki.

Pzdr

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarnia właśnie się pojawia. Ociągam się z nią, bo straciłem już całą nadwyżkę luf a z każdej szyby tutaj coś wystaje...

Trochę mnie to teraz przeraża, widzę że łatwo nie będzie Jeśli chcę przy malowaniu mieć już to wszystko zamontowane, to nie ma bata, że czegoś nie połamię tymi marchwianymi łapami... 11 wystających dookoła potencjalnych odłamków, super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niewiele już brakowało, żeby Mitchell odbył swój dziewiczy lot...

Do tej pory, po krótszym lub dłuższym czasie, udawało mi się znaleźć w podbiurkowych czeluściach części tam spadające, ale nie dzisiaj. Jeden reflektor zniknął, przeniknął gdzieś do równoległego świata i mało brakowało, żeby po nim zniknął tam Mitchell.

Szklanka zimnej wody, kilka oddechów, jakiś film, Mitchellowi się upiekło, a ja zrobiłem coś takiego.

 

73.jpg

 

74.jpg

 

Wyżłobiłem małe coś, w co zamierzam wkleić wygiętą "szybkę", dookoła zaszpachlować, wyrównać, pomalować. Reflektor do środka, bo będzie go ładnie widać, też już prawie gotowy. Myślicie, że to się uda?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposob jest bardzo dobry. Szpachlowanie jest w bezpiecznej odleglosci od szkielka.

Zreszta wszystkie kabinki , lampeczki, owiewki tak powinny byc zrobione w wypraskach, z naddatkiem. Znikly by wtedy krytyczne szczeliny czesto widoczne i niemozliwe wrecz do wyszpachlowania albo przyciecia, wygiecia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze wygladac . Zawsze mozesz zrobic tak jak to robia inni - ominac to w relacji , nie robic zdjec makro tych szczegolow . Od poczatku jak kleje modele i ogladam warsztaty albo filmiki na youtubie zwracam uwage na moment sciagniecia masek. Nie chce przesadzic ale moze ze dwa razy ktos , autor pokazal szczegolowo efekt " po maskach ". Na pewno nie bedziesz sie wstydzil .

Jest to trudne miejsce ale ambitne w calosci i cieszace oko i buzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie słowa pocieszają i pokrzepiają początkującego jak ja, dzięki

 

Przyznam, że zrobienie w taki sposób reflektorów przyszło mi do głowy zaraz po tym, jak zobaczyłem oryginalne. Ale jak szybko przyszło, tak szybko przeszło. Że nie teraz i jeszcze nie w tym modelu. Mitchell miał inne zdanie, chyba za głośno myślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa niechciane kukułcze jaja:

76.jpg

 

Wklejone

77.jpg

 

Zafoliowane. Jeszcze szpachelka, maska, kolor i może się uda. To zmatowienie szkła tu wygląda o wiele mocniej, niż w rzeczywistości.

79.jpg

 

 

Dzisiaj dostałem stencile Ten arkusz ma wymiar 4x12cm. Są tu m.in. czytelne napisy długie na 1,5-2mm

78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mariucha - które malowanie planujesz? Jakieś załączone do zestawu?

 

Pytam, bo również mam ten zestaw i poszukuję zdjęć pudełkowego JAUNTY JO. Znam to najsławniejsze z momentu zestrzelenia, ale ono nie rozwiewa moich wątpliwości co do karabinów maszynowych w nosie tej maszyny. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o montowaniu 4 km w nosie w B-25j w tym bloku produkcyjnym.

Mało tego - dla oszklonych nosów w B-25j montowano maksymalnie 2 stałe km, więc skąd 4 km tak jak w tym modelu? Jakaś polowa modyfikacja?

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak. BARDZO mi się podoba. Takie modelarstwo lubie. Super żaluzje silnika, klapy, fartuchu uszczelniające. Podwozie. No po prostu miód ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po kilku kompletnie nieudanych misjach, w których stracił część uzbrojenia i niemal kompletnie zostało zniszczone podwozie, Mitchell dostał w końcu chociaż kolor. Trwają też prace renowacyjne pozostałych elementów. Kto wie, może jeszcze poleci

 

81.jpg

 

82.jpg

 

83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzień będzie gotowy na front.

Planuję jedynie zabawę filtrami i washem. Chyba że w praniu przyjdzie mi jeszcze coś do głowy...

Pod kalkami X-22, na wierzchu XF-86. Oczekiwałem trochę lepszego matu , dobrze wymieszałem, pewnie źle kładłem... Wkrótce przekonam się, jak sprawdzi się pod filtry. Chyba że do jutra wymyślę coś innego, mam jeszcze H20. Ale nie wiem czy jest lepszy, no i jak zachowa się pod white spiritem...

 

86.jpg

 

85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.