Skocz do zawartości

X-15 Experimental Aircraft 1/72 Revell


Deco

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne moje wypociny!Tym razem przedstawiają nowy model revella (tak mi sie wydaję)Fajnie się go sklejało !! Model prawie w całości pomalowany sprayem tamki (matt black) tylko golenie podwozia i zbiorniki paliwowe pędzlem.jest to 4 model malowany spratyem podwóch cywilkach i po Sr-71 z.Z baboli jest jeden dość duży zaciek farby z prawej strony tuż pod owiewka jest takich pare i dzięki mojemu małemu kuzynowi (4lata) na spodzie modelu jest male przetarcie srebrną farbą.po tym modelu doszedłem do wniosku ze musze wycinac te te folie , błony (niewiem jak to nazwać) wokól kalek najlepiej to widac na napisie USAF.

 

cd28f1efa76da772.jpg

4192a27dd306719f.jpg

ee20b59ba5f6984a.jpg

5c5d0ad8461afc38.jpg

Musze poprawić przejścia kolorów na zbiornikach to fotke dam jutro!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on ma z kabina? Nieodmaskowana, czy on takie wizjery jak w czolgu mial, czy ja jakies przewidzenia mam?

 

Powinienes go polakierowac. Wtedy te kalkomanie nie bylyby takie widoczne.

On ma tylko jedno okienko widoczne z prawej strony nic więcej!

Wedle instrukj ma być matowy inni mówią ze błyszczący tak samo było z Sr-71 którego też robiłem .Prysne model matem jak bede miął aero!a to już wkrótce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w których mają być kalkomanie muszą być błyszczące, wtedy unikniesz tego efektu "srebrzenia".

Później lakieujesz jeszcze raz model na taki połysk, jaki jest Ci potrzebny ( mat, półmat, ewentualnie błyszczący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chyba jednak kolega przesadził z tym okienkiem ala czołg.Poniżej fotka X-15 od przodu :-)

 

http://www.dfrc.nasa.gov/Gallery/Photo/X-15/Small/EC93-41012-5.jpg

 

nie bardzo wiem po co miełby ktoś pozbawiać pilota widoku z kabiny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kolega przesadził z tym okienkiem ala czołg.Poniżej fotka X-15 od przodu :-)

 

http://www.dfrc.nasa.gov/Gallery/Photo/X-15/Small/EC93-41012-5.jpg

 

nie bardzo wiem po co miełby ktoś pozbawiać pilota widoku z kabiny

pozdrawiam

 

Z niczym nie przesadziłem ponieważ w zestawie jest tylko jedno okienko. Z lewej strony natomiast z prawej jest osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co przedstawiłeś na fotkach jest jak najbardziej prawdą , ale jak pisałem wyżej w modelu revella można wykonać tylko okienko z lewej strony . W X-15 okienko było także po prawej stronie , ale revell postanowił je zamknąć osłoną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik w każdym razie fajny:-))

Może to wersja do nauki ślepego pilotażu :-))))

Jak revell tak zrobił, to pewnie wiedział co robi.

Mnie się też tego "ślepaka" nie udało znależć na necie.

Mógłbyś go trochę przetrzeć.takie szybkie latanie musi być dla samolotu "męczące".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczam teoretycznie istnienie takiego pol-slepca, ale podejrzewam, ze mamy tu do raczej czynienia z jakims bledem (ze strony Revell'a).

Spojrzcie tu:

8115247.jpg

Model Revell'a i po lewej stronie (na ilustracji) widac owalne okienko.

 

 

A tu jeszcze cos, zeby nie bylo zbyt latwo:

 

ECN-1020.jpg

 

Jak widac byly tez inne okienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik w każdym razie fajny:-))

Może to wersja do nauki ślepego pilotażu :-))))

Jak revell tak zrobił, to pewnie wiedział co robi.

Mnie się też tego "ślepaka" nie udało znależć na necie.

Mógłbyś go trochę przetrzeć.takie szybkie latanie musi być dla samolotu "męczące".

 

Gdy robiłem ten model nie miałem jeszcze umiejętności do wykonywania śladów eksploatacji itp . Z tego co wyczytałem farba była odnawiana dość często przeglądałem parę fotek i X-15 były czyściutkie. Mam zamiar w przyszłości wykonać jeszcze 2 sztuki pomyśle nad innym malowaniem ( białe) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej widac zaslepione "okienko"...

No prosze, wiec jest wreszcie.

Co prawda caly bialy, ale zawsze to krok do przodu.

Ze zdjec NASA i podpisow wyszlo mi, ze Pete Knight latal taki pol-slepcem w 1967 roku. Zdjecia pokazuja co prawda X-15 A-2 pokrytego calego biala antytyrmiczna spec-warstwa, ale widac wyraznie owalne okienko z prawa i plyte z lewa (co prawda raz przed i raz po locie).

Zatem na to wykonanie Deco ma podstawy!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ma. Szyby im strzelaly mimo ze zastosowali specjalne szklo to ramy w ktorych je umieszczono tak sie naprezaly przy wzroscie temperatury ze wszystko pekalo... Ostatecznie zrobili ramy tytanowe bez tylnej ramki - bo tam powstawaly ogrmne opory i wzrost temperatury. Mysle ze ten "pol slepiec" to wlasnie czas wprowadzania/testowania tej modyfikacji... ( )

779675c621023872.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby pozbyć się problemu błyszczących kalek użyj sidoluxu (tani i naprawdę bardzo skuteczny specyfik). A jak go użyć to chyba wiesz, ale dla pewności podam przepis wg którego ja go stosuję: warstwa (jedna lub dwie) sidoluxu na model + kalki + warstwa (jedna lub dwie) sidoluxu + lakier wg uznania (czyli w tym przypadku jak piszesz matowy - chociaż patrząc na zdjęcia to mi osobiście bardziej pasowałby półmat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby pozbyć się problemu błyszczących kalek użyj sidoluxu (tani i naprawdę bardzo skuteczny specyfik). A jak go użyć to chyba wiesz, ale dla pewności podam przepis wg którego ja go stosuję: warstwa (jedna lub dwie) sidoluxu na model + kalki + warstwa (jedna lub dwie) sidoluxu + lakier wg uznania (czyli w tym przypadku jak piszesz matowy - chociaż patrząc na zdjęcia to mi osobiście bardziej pasowałby półmat)

 

Tą metodę stosuję już od jakiegoś czasu. Wtedy jeszcze tego nie robiłem.

 

Tu raczej widac zaslepione "okienko"...

4180f11409d17ffe.jpg

 

Pozdr.

Pawel

 

Ta fotka to jeśli się nie mylę jest z 3 października 1967 kiedy Pete Knight ustanowił nie oficjalny rekord prędkości 7 274 km/h.

 

Tu raczej widac zaslepione "okienko"...

No prosze, wiec jest wreszcie.

Co prawda caly bialy, ale zawsze to krok do przodu.

Ze zdjec NASA i podpisow wyszlo mi, ze Pete Knight latal taki pol-slepcem w 1967 roku. Zdjecia pokazuja co prawda X-15 A-2 pokrytego calego biala antytyrmiczna spec-warstwa, ale widac wyraznie owalne okienko z prawa i plyte z lewa (co prawda raz przed i raz po locie).

Zatem na to wykonanie Deco ma podstawy!

 

Były 3 maszyny X-15 ( A-1 , A-2 i A-3) każda z nich była wielokrotnie przemalowywana.

Tutaj Pete i X-15 :

http://www.dfrc.nasa.gov/gallery/photo/X-15/Small/ECN-1025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były 3 maszyny X-15 ( A-1 , A-2 i A-3) każda z nich była wielokrotnie przemalowywana.

Oczywiscie Deco. Tego nikt nie kwestionuje.

Gdybys zrobil "biale" malowanie Knighta z plyta z lewej strony lub "czarne" z owalnym okienkiem nie byloby sprawy. Fotek na to jest dosyc.

Twoje malowanie to cos jakby X-15 A-2 Knight'a przed odstawieniem do pokrycia warstwa antytermiczna. Takiej fotki jeszcze nie znalazlem, ale nie szkodzi bo jest to bardzo prawdopodobne, ze tak wlasnie wygladal.

Zreszta to szczegoly, a modelik jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajekTak. On miał takie właśnie jakby wizjery czołgowe co było podyktowane specyfiką tego samolotu i jego wykorzystaniem przy dużych prędkościach oraz pułapach lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.