Skocz do zawartości

Sd.kfz.250/8 Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Hejże!

Ach, chciałem zrobić ten model bez warsztatu, ale warsztaty są mobilizujące więc zrobię z warsztatem.

Milutki modelik, pięknie się składa. Nie wiem jak uda mi się ostatecznie spasować górę do kadłuba, bo to dopiero niestety po pomalowaniu wnętrza. W każdym razie - do tej pory szpachli poszło parę miligramów - na działo głównie. Podwozie bardzo przyjemne - każde ogniwo gąsienic składa się z dwóch elementów - części zasadniczej i gumowej nakładki - przez co gąski są właściwie ruchome. Oczywiście po nałożeniu na model przykleiłem je na stałe, bo plastik dużych obciążeń nie wytrzyma (maluję wszystko w kupie). Przednie koła składają się chyba z pięciu warstw, przez co mamy ładnie odtworzony bieżnik. Model posiada też makietę silnika, ale tej nie wklejałem - wolałem sobie zostawić, żeby rzucić kiedyś na jakąś dioramkę. Ogólnie montaż modelu odbył się w weekend bez jakichkolwiek zgrzytów, więc polecam każdemu.

Dodatkowo w pudełku kupa hełmów, manierek, chlebaków etc. I ramka ze świetnymi MG38/42 - jeden zostaje. Szkoda tylko, że brak figurek, bo modelik mały i w pudełku trochę miejsca zostało.

Malowanie będzie pudełkowe, tj. Dunkelgelb z cienkimi pasami-siatką rdzawo-brązowego. Płaskie powierzchnie tego typu pojazdów świetnie nadają się do treningu pewnego stylu-maniery malowania, tj. Color Modulation, o którym więcej można poczytać i pooglądać na forum MIG'a albo na naszym forum rzucić okiem do relacji kolegi Subgrafika z jego Quad Gun Tractorem (KLIK). Mam nadzieję, że chociaż trochę mi się to uda i jakieś doświadczenie zostanie.

Model, jako że był prezentem gwiazdkowym od dziewczyny, dedykuje Ż.

sdkfz02.jpg

sdkfz03.jpg

sdkfz04.jpg

sdkfz05.jpg

sdkfz06.jpg

sdkfz07.jpg

sdkfz08.jpg

sdkfz01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiałem się, w jaki magiczny sposób moment obrotowy jest przekazywany ze skrzyni do kół napędowych - nawet przecież jest dziurka jakby miało być coś tam zamontowane. No ale ani w instrukcji ani w pudełku nic takiego nie widzę. Wie ktoś coś o tym? Gdyby było to widać po zamontowaniu góry, to pewnie bym poszukał jakiś papierach i coś wyrzeźbił, ale że działo właściwie zasłania w 100%...

 

Raczej ilość robionych na raz modeli nie jest powodem do chluby

 

Tak, malownie z Wikinga.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiałem się, w jaki magiczny sposób moment obrotowy jest przekazywany ze skrzyni do kół napędowych - nawet przecież jest dziurka jakby miało być coś tam zamontowane. No ale ani w instrukcji ani w pudełku nic takiego nie widzę. Wie ktoś coś o tym? Gdyby było to widać po zamontowaniu góry, to pewnie bym poszukał jakiś papierach i coś wyrzeźbił, ale że działo właściwie zasłania w 100%...

Witam.

Tak.to ciekawe.'DRAGON' w niektórych modelach tego halftraka daje części do wykonania układu przeniesienia napędu a w niektórych nie.Ja w swoim "Stumelu"miałem to samo,ale w 250/ 3 skrzynię znalazłem,pójdzie do sklonowania.Gdybyś się uparł rzeżbić coś na piechotę to mogę wrzucić skany z instrukcji,da to ogólny obraz na wygląd,ABER fajnie waloryzuje ten element łącznie ze sprzęgłami bocznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zapomniałem, że robiłem relację z tego modelu Przepraszam

Model dostał podkład z Mr.Surfacera 1200 (tego podkładu chyba nigdy nie zmienie love_forever.gif). Potem pomalowałem go mieszanką Vallejo na bazowy żółty, i zacząłem nanosić wzorki. Niestety, robiłem to jeszcze starym aerografem EW770 i na prymitywnej sprężarce. Nie wyszło jak należy. Model poszybował na parapet.

Na początku maja ulepszyłem sprężarkę (wreszcie stałe ciśnienie na wyjściu), zacząłem trenować z nowym aerografem i padło na ten model. Nie poleciał do kreta, tylko zamalowałem poprzednie warstwy kolejnymi (chyba 4) warstwami bazowego dunkelgelb, potem znowu wzorki. Wyszło lepiej, choć na przejściach blach jest ciężko

Obecnie model jest po kalkach, sido, lekkim washu i lakierze satynowym Vallejo, czeka na swoją kolejkę

Zdjęcia na lampie błyskowej z dyfuzorem, bez żadnej obróbki, więc kolory mogą być lekko przekłamane i mniej nasycone.

DSC_2936.jpg

DSC_2938.jpg

DSC_2939.jpg

DSC_2940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy, kamuflaż malowałeś aero z ręki, bez maskowania?

Powiedz proszę jakiego aero używasz.

Noszę się z zamiarem kupna nowego, bo ten co mam to nadaje się jedynie do malowania dużych powierzchni i aby uzyskać taki efekt, to musiałbym podejść od tzw. dupy strony czyli: pomalować model na brązowo, następnie zamaskować paskami brązowe kammo i pomalować na kolor podstawowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy numer 425 krzywo...

Achhhhh, nie zauważyłem, że mi kalka zjechała ;/ Musiała się przy ostatnim dociskaniu zjechać;/ Faktycznie, trochę się piątka pokrzywiła... Ech :( A tak się cieszyłem, że ładnie siadły;/

No ale jeszcze nie wszystkie kalki, nie ma run SS na rejestracjach... Pojazd znany z 5 Pz. Div. SS Viking

Heh, szczerze, patrzyłem tylko do instrukcji (leń) i zastanawiałem się, co to za dziwne cudzysłowie i przecinki na arkuszu kalek:) A to przecież runy SS tylko rozbite na 3 kalki :] Ach ta polityczna poprawność :] Dzięki za uwagę!

 

Reggy, kamuflaż malowałeś aero z ręki, bez maskowania?

Powiedz proszę jakiego aero używasz.

Z ręki, aero Evolution Silverline Harder & Steenbeck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, szczerze, patrzyłem tylko do instrukcji (leń) i zastanawiałem się, co to za dziwne cudzysłowie i przecinki na arkuszu kalek:) A to przecież runy SS tylko rozbite na 3 kalki :] Ach ta polityczna poprawność :] Dzięki za uwagę!

Heh dokładnie, Dragon teraz bardzo "mondrze" porozdzielał kalki i trzeba łączyć runy, domyślam się że jest to spowodowane nadgorliwym prawem w niektórych państwach, bo ogólnie w nowych modelach mało się widzi rejestracji SS. Dobrze, że w starych Tamciach było ich sporo, zatem pozostały zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.