Skocz do zawartości

[WRZESIEŃ '39]PZL P.11c Mirage 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

pzl_lineup.jpg

Witam w kolejnej wrześniowej relacji. Tak jak mówiłem, po Karasiu powstanie P.11c w skali 1:48. Model oczywiście Mirage. Jak otworzyłem pudełko i pokazałem zawartość moim krasnoludkom to aż się zresetowali.

hump.gif

Muszę ich na nowo skonfigurować. Już piszę dlaczego.

Chyba trafił mi się egzemplarz z "próbnych wtrysków". Masa nadlewek i jamek skurczowych. Połowę wielgachnych już poobrywałem ale już widzę, że pilnik to będzie cały czas w użyciu. A żeby było śmieszniej to w zestawie są blaszki do P. 24 F/G 612.gif. Nie trudno się domyśleć, że numeracja teraz się nie pokrywa z instrukcją, wygląd tablicy przyrządów jest nieco inny i brakuje pewnych elementów. No ale jakoś dam radę i poprowadzę budowę do końca. Za bardzo się już nastawiłem na P.11.

DSC00539.jpg

DSC00540.jpg

DSC00541.jpg

Życzcie mi powodzenia bo będę go dużo potrzebował.

Od jutra ruszam z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Choć zdecydowanie wolę współczesne lotnictwo, to P-11, P-24, Łoś i Karaś są też mi bliskie. Będę kibicował.

Nie wiem, może już tam zaglądałeś, ale na "nowym" PWMie można conieco podpatrzeć:

http://pwm.org.pl/viewforum.php?f=145

Szczególnie warto zajrzeć do relacji Wojtka Fajgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ruszyła. Powycinałem główne elementy modelu i obrobiłem je wstępnie. Skleiłem skrzydła i zabrałem się za malowanie wnętrza kadłuba. Na razie schnie pierwsza warstwa. Śmieszne jest to, że jak wyciąłem te elementy to od razu pusto na ramkach i niewiele zostało . Ale co się dziwić skoro samolot prosty jak budowa młotka.

DSC00543.jpg

DSC00544.jpg

DSC00545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowane i zabrudzone główne elementy modelu. Zostało jeszcze trochę poobijać model i pomalować szczegóły. Na końcu będzie montaż płata i zastrzałów.

DSC00566.jpg

DSC00567.jpg

DSC00568.jpg

DSC00570.jpg

DSC00571.jpg

DSC00572.jpg

DSC00573.jpg

Jak wyschnie to trzeba przetrzeć model bo się jakieś paprochy poprzyczepiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segmenty modelu okalkowane i schną. Mogę powiedzieć, że te kalki Techmodu to zupełnie inna bajka. Nie rozpadają się jak Karasiowe, są bardzo cienkie i dobrze się kładą. Ja użyłem dodatkowo płynów zmiękczających na kalki ale nie wiem czy coś zadziałały . Obecnie poprzyklejałem wszelkie duperelki do kadłuba i skrzydeł. Fotki zrobiłem przed tymi czynnościami. Zostało kilka poprawek i można składać w całość. Muszę jeszcze przedłużyć zastrzały bo wyczytałem, że są za krótkie.

DSC00624.jpg

DSC00625.jpg

DSC00626.jpg

DSC00627.jpg

Jakoś do fotek warsztatowych nie chciało mi się bawić w balanse bieli itp, więc są deczko żółte, bo szła poświata od stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota chyli się ku końcowi. Jutro pewnie skończę, jak mi się będzie chciało . Zostało poprawić gdzieniegdzie kolorkiem, rozpiąć linkę anteny i wkleić silnik. Parę postów wyżej pisałem, że zastrzały podobno są za krótkie. Okazało się, że pasują jak trzeba.

DSC00628.jpg

DSC00629.jpg

DSC00630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.