Skocz do zawartości

Car transporter revell - 1:25


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój następny projekt to MB Actross + Car transporter + 2 x VW New Beatle + 2 x Nissan Silvia Turbo RS-X, a mniej więcej wygląda to tak foty

 

2ae1c7f4acac2f0e.jpg

+ e52bd288ef23e7db.jpg

+ 2 x ceaa464fef03d65f.jpg

+ 2 x 5bd799a918f6abf0.jpg

 

Właśnie dzisiaj odebrałem paczkę oto fotki naczepy : wypraski też są

 

e1229bc8389ca2d4.jpg

 

ffd4604578efd40d.jpg

 

Wypraski:

 

c157f31c1cf78d70.jpg

 

4beb2f3e56376b3f.jpg

 

47a7633eca61538c.jpg

 

39051112c8a9bc1a.jpg

 

94529971f1f6bea5.jpg

 

Kalkomani jest co prawda mało tylko 4 ale inne bajery mnie poruszył np. łańcuszek jest oraz okablowanie czyli będą przewody.

 

c18f36e3bd194202.jpg

 

No i tyle, jak zobaczyłem instrukcję to aż zwątpiłem w siebie , model jest chyba trudny no ale zobaczymy jak mi się będzie sklejało Jutro zaczynam sklejać ramę , a w piątek, a może jutro dam fotki pozdrawiam

 

P.S

czy jako podkład może służyć baiały matowy spray czy koniecznie musi to być szary ? A tak wogóle to który jest lepszy na podkład biały czy szary który polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak najbardziej moze być biały podklad. Ja wolę stosować szary gdyż bialy kladąc na czerwone elementy robi się różowy, natomiast szary kolor jest bardziej uniwersalny i lepiej nadaje się pod wszystkie kolory.

Ps.

Na lawecie zmieści się wiecej osobówek (conajmniej 6), dlaczego zrobisz tylko cztery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lawecie zmieści się wiecej osobówek (conajmniej 6), dlaczego zrobisz tylko cztery

 

Tak też to zauważyłem ponieważ przed kupnem nie znałem wymiarów tej naczepy i zobaczyłem gdzieś na necie, że ma on 43 cm więc wybrałęm tylko 4 auta, ale okazało się że ma ona prawie 60 cm , i chyba zanosi się na to że będzie więcej tych osobówek jak mówisz czyli 6

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

Ps.

Na lawecie zmieści się wiecej osobówek (conajmniej 6), dlaczego zrobisz tylko cztery

 

Bo On robi transporter, który przejechał koło stacji Orlenu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdążyłem zrobić tyle fotki

 

5802dd1889e1dfe1.jpg

 

a5c2974de9ee5068.jpg

 

9c5b14b0b1bbb5a2.jpg

 

dfe1a53ae50acd43.jpg

 

A tak wygląda moje miejsce pracy przyznam , że może wyglądać na mał przestrzenne ale mi bardzo pasuje tam zasówać i wygodnie mi tam

 

ff16604c6cde506c.jpg

 

 

 

No i narazie na tyle felgi i inne bajery z kół są pomalowane i schną, jutro je posklejam rama jest już maźnięta podkładem a jutro będę malował na czerwono. pozdrawiam

 

P.S

Zna ktoś może taki płyn który rozpuszcza klej, ale nie roztapia plastiku np. chciałbym włożyć tam stary model żeby porozpadał się na części 1 , ale żeby nie zeżarło plastiku hmmm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne foty tym razem tylko koła, na dolny pokład transportera położyłem podkład , a w środę będzie malowane na aluminium pozdrawiam

 

b3bd8046dc5f3766.jpg

 

3182a2da23f7b2cc.jpg

 

d17ac4b112cb8cff.jpg

 

3fb765c8d7cb6d9e.jpg

 

Narazie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciąłem boki i zrobiłem porzymiarkę fotki

 

7c2072a2f064dd68.jpg

 

fb7992e75f1d7c9a.jpg

 

Dzisiaj położyłem boki podkładem, aha i przyszły mi już farbki jutro maluję ramę na czerwono , a w czwartek dolny pokład na aluminium jak dobrze pójdzie Pozdrawiam

 

P.S

Wie ktoś może gdzie można kupić taką maskę na twarz aby tylko na nos i trochę twarzy taką jak mają chirurdzy ponieważ jak otworzyłem tą farbkę to śmierdzi najgorzej ze wszystkich jakie miałem . Tak więc jak ktoś wie gdzie i w jakich sklepach można takie cuś dostać i ile to średnio kosztuje ? A jak wy radzicie sobie ze smrodem podcas malowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak będzie wyglądało po zrobieniu Jednak nie radziłbym stawiać sporych aut[ van] na górę--- trochę one ważą i całość lekko chodzi na boki. Na siodle cała naczepa trzyma się tylko na dość cienkim bolcu

 

Tak wiem o tym , a jeżeli chodzi o cienki bolec to złamał mi się i dorobiłem grubszy, masywniejszy własnej prdukcji trzyma się wszystko git.

 

 

A tą maskę R+ tak jak mówisz pójdę zapytam się jutro w aptece ciekawe czy mają

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w pobliżyu zamieszkania jakis market budowlany to kupisz je bez problemu, np w Castoramie paczka (10szt.) kosztuje 2 zł.

 

 

Dzięki tornado ale niestety w pobliżu nie mam , ale będę w piątek w lublinie to może coś się trafi:) , a wie ktoś może jak prfesionalnie nazywa się taka maska ? i czy można je spotkać na allegro ?

 

P.S

jak robicie końcówki na przewodach do podłączania naczep bo widziałem u nie których takie fajne metalowe, a jestem ciekaw jak wy je robicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna podpowiedż: podejrzewam że opony tak jak u mnie są gumowe. Dobrze jest przed włożeniem ich na felgi wypełnić miękką gąbką. Zapobiegnie to nieodwracalnemu zdeformowaniu gum po dłuższym czasie stania na kołach. Gumy będą miały lekkie ugięcie ale nie zrobią się kapcie. Zrobiłem tak w Peterbilcie Wrackerze , zwłaszcza w przednich balonach. Może nie odkryłem Ameryki ale u mnie to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem już dolny pokład rama jest już pomalowana na czerwono jak i pokład na aluminium. fotki

 

55c9aad90f1d9a06.jpg

 

e6dfd16f37d1605c.jpg

 

nóżki do poprawinia

 

5eda651a2842e087.jpg

 

7f6f675a4eef365b.jpg

 

0d655fe98216dc1a.jpg

 

A tutaj przymiarka ze scanią ;)

 

ee79cb97c7e714f2.jpg

 

850acd2b91b9b8e4.jpg

 

192af68ff1372b5f.jpg

 

82122fe5f13ecc97.jpg

 

6614697514c5a8d9.jpg

 

Zrobiłe też przymiarkę z FLD'em 120

 

80b9d462eb04556f.jpg

 

db831643dc6bd1f1.jpg

 

6afead2788873ab6.jpg

 

11bb97e89cf038da.jpg

 

b7d0d52279966895.jpg

 

No i narazie tyle dzisiaj położyłem podkład na górny pokład transportera i zderzak, jutro jak dobrze pójdzie będę malował boki na srebrno. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.