Skocz do zawartości

T-34/76 mod.41 Dragon 1-35


Monthy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Korzystając z okazji ,że pan kolega użyczył aparatu to wrzucę parę zdjęć T-34-ki ,którą to zrobiłem sobie jakiś czas temu.

Sam model to Dragon T-34/76 model 41 + blachy z pudła i złom + gąsiennice Friul +liny Karaya

 

q1.jpg

q2.jpg

q3.jpg

q4.jpg

q5.jpg

q7.jpg

q8.jpg

q9.jpg

q10.jpg

 

Sorry za ten karton taki trochę może pobrudzony ale to roboczy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie pomalowany, idealny "połysk" moim zdaniem. Zdradzisz czym malowałeś/lakierowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model to Dragon T-34/76 model 41 + blachy z pudła i złom + gąsiennice Friul +liny Karaya

 

Gadasz głupoty! Zrobiłeś zdjęcia prawdziwemu T-34 i mówisz, że to model

A tak poważnie, naprawdę nie ma się do czego przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie,miło się czyta nie powiem ,miło

Panzer Daj spokój nic nie porzucaj.Zacząłem malować 55-kę, zerknij lepiej co bym jakiegoś babola nie walnął.

Pod okiem fachowca zawsze bezpieczniej.

Zdradzisz czym malowałeś/lakierowałeś?

Już się pisze.Model malowałem farbami Gunze (H) Zacząłem od koloru Tire Black ,którym to psiknąłem niektóre zakamarki ,siatki etc. (taki preshading) Następnie kolor H420 cieniutką warstewką (na tym etapie zamaskowałem taśmą miejsce po brakującym zbiorniku na kadłubie)

Następnie kolorem H319 cieniowałem sobie modelik (miejsca,które chciałem aby były jeszcze ciut jaśniejsze to farba H319 rozjaśniona H338)

Elementy te najbardziej "oświetlone'' to Vallejo Lime green. Na to wszystko filtr Mig-a P244.Dalej całość błyskiem Gunze, oleje z tuby,wash itp.

Teraz nie pamiętam ,którego lakieru bezbarwnego użyłem na tym konkretnym modelu w każdym razie albo Microscale MICRO SATIN albo matowego Model Mastera (olej) oba się świetnie sprawdzają.

Jako,że MM jest matowy (powierzchnia przed lakierowaniem- błysk) więc kładziemy go grubszą warstwą tam gdzie ma być bardziej matowe a cieńszą tam gdzie chcemy uzyskać powierzchnię satynową.

Obicia to Vallejo Black Grey ''stęplowany'' gąbeczką lub malowany pędzlem oraz plamki lub rysy Vallejo Lime Green wypełniane potem (nie całkowicie) Black Grey-em.Niektóre drobne ryskiVallejo Cam.Black Brown(Model Air)

Zacieki to oleje Talens -Van Dyke Brown,Yellow Ochre,Raw Sienna

 

 

H420-RLM80 olive green

H338-light gray

H319-light green

H77-tire black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to mówiłem w Będzinie , Super modelik ,i pewnie zobaczymy model w Kielcach .

Dzięki Marek,no zabiore go w świętokrzyskie do Tego niedowiarka .Pozdrawiam Seb przy okazji i do zobaczenia

Jak zrobiłeś to delikatne błotko na kołach i z tyłu na pancerzu?

To jest żywica MIG-a wymieszana z pigmentami i nakładana przy pomocy starego,krótko przyciętego pędzla,uderzając nim pionowo w te miejsca gdzie chcemy zrobić sobie takie błotko.

...cieniowanie w taki sam sposób jak na pięć-piatce?

Właściwie podobnie tylko może kontrasty trochę ostrzejsze.34 wg mnie jest łatwiejszy do cieniowania z racji swojej konstrukcji -duże płaskie(te starałem się robić jaśniejsze) i nachylone powierzchnie,można się pobawić kolorami.55 natomiast niski ,jedna płyta pod kątem z przodu,okrągła wieża ,troszkę trudniej się na nim "zaczepić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę oryginalny ale model na prawdę robi ogromne wrażenie, jest po prostu znakomity

Też mam ten model ale teraz boję się za niego zabierać bo to co zobaczyłem w twoim wykonaniu pokazuje ile się jeszcze muszę nauczyć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.