Skocz do zawartości

Bergepanzer IV 1:35 TRUMPETER


MichalSz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnimi czasy zakupiłem Bergepanzer IV firmy TRUMPETER, nie mogłem się powstrzymać i zabrałem się za robotę. Niestety tygrysek poszedł w odstawkę. Model bardzo dobrze się klei jakość wykonania jak u Dragon. Prace idą nad wyraz szybko oto kilka fotek.

 

DSCN5386.jpg

DSCN5387.jpg

DSCN5388.jpg

DSCN5389.jpg

DSCN5390.jpg

DSCN5399.jpg

DSCN5400.jpg

DSCN5401.jpg

DSCN5403.jpg

dscn5402.jpg

 

Niestety nie mam za wiele zdjęć wnętrza Panzer IV także okablowanie, które dołożyłem robiłem trochę po omacku. Jeżeli ktoś z szanownych kolegów takowe posiada to z góry dziękuję.

Pozdrawiam i czekam na wsze uwagi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa konstrukcja i fajnie że Dragon i Trumpeter podjęli się wydania tego zestawu. Z pewnością ciekawszy jest zestaw właśnie Trumpetera z racji tego że dołożył wnętrze co z pewnością jest na duży plus.

Jeżeli chodzi o elektrykę i pozostałe detale na pw przesyłam link do fajne strony z licznymi zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Podoba mi się zarówno efekt Twojej pracy (choć podobnie jak Roobert mam wrażenie, że wnętrze powinno być białe, ale co ja tam wiem), jak i temat. Swoją drogą, trumpek ma już dwa ciekawe modele na podwoziu "czwórki", wóz amunicyjny i techniczny, ciekawe kiedy w końcu wypuszczą tę "właściwą czwórkę" z wieżą i lufą Przy oecnych cenach Dragona mogłaby to być ciekawa alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Kolor wnętrza wg instrukcji Trumpka (zastąpiłem tylko biały kremowym) był używany przez Niemców, chociaż nie tak często jak biały.

 

PS skrzynia biegów była szara lub zielona natomiast kolor podłogi i ściany oddzielającej załogę od silnika to nie winem, może któryś z kolego się wypowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Już prawie koniec

 

DSCN6018.jpg

DSCN6017.jpg

 

pozdrawiam

 

PS Nie posiadam żadnych zdjęć bergerpanzera także będzie malowanie pudełkowe.

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że podobno berger’y były przerabiane ze zniszczonych czołgów i spotykane były okazy malowane tylko minią . Ja niestety nie dysponuje takowymi fotkami. Tak więc apel do kolegów.

Jeżeli ktoś z was dysonuje ww. dokumentacją proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam!

Prace postępują właśnie skończyłem nanosić ślady eksploatacji. Wczoraj troszkę poeksperymentowałem z nowym filtrem ( niestety efekt troszkę mnie rozczarował ) dlatego musiałem go usunąć, gdzieniegdzie zostały minimalne ślady. Oceńcie koledzy czy to zostawić i podpiąć po jakiś kurz czy model czyścić ?

 

DSCN6111Medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.