Skocz do zawartości

Volvo VN 780 with American Cargo Trailer


paffko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowy na tym forum, aczkolwiek w modelach już jakiś czas siedze

Przyszedł czas kiedy postanowiłem zmierzyć się z modelem trucka. Padło na Volvo VN 780.

volvovn780pudoal8.jpg

Jutro wkleje pierwsze foty z warsztatu i prosze o wyrozumiałość ale jednoczesnie o krytyke pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum jest dział "Powitalnia" ale skoro już tu się przedstawiłeś ... no to witam nowego forumowicza i zapraszam do udzielania sie w innych tematach. Życzę powodzonka w budowie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że nie ma co czekać do jutra i już dzisiaj udało mi się troche posklejać, głównie ramę i elementy zawieszenia i fuknąć to podkładem. Efekty:

obręcze kół

podkadfelgibc1.jpg

podkadobrczedoprzednichgl5.jpg

przednie zawieszenie

podkadprzedniezawieszentr1.jpg

tylne zawieszenie

podkadtylnaolk8.jpg

podkadrodkowaoli2.jpg

rama i wał napędowy, ktory idzie pomiędzy dwie tylne osie

podkadramazp1.jpg

podkadwanapdowytylneosivx1.jpg

Jutro wszystko będzie malowane czarnym półmatem.

 

Oceniajcie i krytykujcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele bedziesz Alcladem lecial?

 

Nie bo te fele to są wewnętrzne od bliźniaków z tyłu.

Zewnętrzne są w chromie dodane do pudła.

felgizewntrznedx9.jpg

 

 

co to za podkład nic nie pokrył :| heh Chyba że białego uzywałes:|

 

może to wina zdjęcia , postaram sie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał

 

Chciałem zobaczyć relację z Vn-ki, a tu już druga

 

Witam kolegę i życzę powodzenia.

Jak na razie wszystko super.

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

niedługo mam zamiar wziąć się za malowanie kasty i w związku z tym nasunęło mi się takie pytanie:

jaki podkład moge zastosować pod akryle Model Mastera, czy możecie coś polecić z czym już mieliście do czynienia i wieie, że to daje dobre efekty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Eh prace poruszają się w iście żółwim tempie - wszystko przez uczelnie - tylko zaliczenia i zaliczenia. Dobra. Dość użalania się. Dorwałem naczepke do Volvo. Narazie niewiele zrobione ale po mału do przodu.

American Cargo Trailer z Italeri:

 

narazie sklejone tylko podwozie:

dsc00778sy2.jpg

dsc00771fc5.jpg

dsc00769mr5.jpg

oraz "nóżki" (tak to się nazywa )

dsc00768uv1.jpg

 

A tak to się prezentuje w całości z ciągnikiem:

dsc00761ul6.jpg

długość: coś około 90 cm

 

Poza tym powstała nowa koncepcja malunków na modelu. Wszystko będzie utrzymane w kolorystyce żółto-srebrno-limonko-zielonej

Przez cały ciągnik i naczepę będą szły jakieś takie "esy floresy". W zamiarze ma to wyglądać jakby grafika przechodziła płynnie z ciągnika na naczepe. Narazie tylko tyle. Sam ubolewam, że tak mało ale cóż począć. Chociaż coś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, abyś przed położeniem podkładu usunął nożem łączenia części (fotka z tylnym zawieszeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banshee na to już mi zwrócono uwagę wcześniej nie mniej jednak dzięki Szwy form są już usunięte i wszystko już jest na nowo podkładem pomalowane. Czekam teraz tylko jak będę mieć troche więcej wolnego czasu i będzie malowane na czarny półmat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej myślałem że naczepa ta niebardzo będzie komponować się z VN-ką, ale widzę że będzie to całkiem niezły zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popierwsze Witam nowego kolegę i miłośnika Trucków.. A podrugie widze że nieżle sobie poczynasz jak na pierwszy Truck.

 

Też Andrzeju mi sięwydawało że ta naczepa niebardzo pasuje do VN-ki a jednak zmieniam zdanie.. a jak jeszcze dojdzie agregat bo chyba to chłodnia. to już super się będzie prezentował. Koncepcja malowania Ciekawa ale swoim gustem wykluczył bym z tego złoty kolor. Ale wiadomo to Twój model i Twoja wizja lakierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcice chlopaki bo juz sklejaliscie nie raz jakies amerykanskie ciagniki siodlowe chce sie dowiedziec czy sa trudniejsze od europejskich ??a co do agregatu to ja mam do oddania taki agregat bo mi jest nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcice chlopaki bo juz sklejaliscie nie raz jakies amerykanskie ciagniki siodlowe chce sie dowiedziec czy sa trudniejsze od europejskich ??

Trudniejsze to zależy od Ciebie, jaką sobie postawisz poprzeczkę w dokładności wykonania modelu Powiedział bym że skleja się je podobnie, aczkolwiek w ami jest kupę chromów z którymi trzeba obchodzić się jak z jakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja malowania Ciekawa ale swoim gustem wykluczył bym z tego złoty kolor.

 

Miłosz, koncepcja malowania opiera się na podpatrzonym pick-up'ie i miałaby wyglądać mniej więcej tak:

106wi6.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba obchodzić się jak z jakami.

 

 

A czy JAK-i są bardzo delikatne ?:lol:

 

 

No fajnie zestawik wygląda. Jak myślę osobno kupowałeś VN i naczepke? Jeśli tak to pewnie straciłeś jakieś 50 złotych, bo teraz jest dostępny piękny zestawik za jakieś 140 złotych chyba. Ale cóż

 

 

Pozdrawiam,

Przemol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny zestawik za jakieś 140 złotych chyba.

Praetorian - no tak straciłem ale jak wyszedł ten zestawik to ja już miałem VN-ke od jakiegoś czasu. Może się skusze na ten zestaw o którym mowa ale naczepa znowu pójdzie do jakiegoś innego ciągnika a do Vn-ki będę coś innego kombinował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Pafko ze niedales wczesniej znac, tez mam vn780 i moglismy prowazic rownlogła relacje, eh szkoda, modelik gites będe sledzil twoja relacje, jesli w modelu są jakies błedy to powiedz mi bede wtedy uważal przy moim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja.. malowania na tym pojeżdzie uwydatniła mi wyobrażnię i przeniesienie tego na model Trucka.. Ciekawie się będzie prezentować taka zabawa.. po dobraniu odpowiednich propocji w eski floreski.

 

Pretorian co do chromów to naprawde trzeba obchodzić się jak z jajkiem zdecydowanie najbardziej przy wycinaiu z rame i samym procesie docinaia nadlewek. Powłoka chromowa miewa czasem tendencje do pękania i odpryskiwania od elementu. A jak wiadomo żadna farba na rynku niezastąpi chromu orginalnego jedynie można w tedy pomyśleć o foli imitującecj Chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.