Skocz do zawartości

J7W1 Shinden w skali 1:32


Roman Rusiłowski

Rekomendowane odpowiedzi

Widząc fotki prototypu, model nie sprawia gorszego wrażenia niż Spitfire Tamiyi.

 

Firma rzeczywiście nowa, ale tym bym się nie martwił. W ciągu ostatnich 10 lat powstało w Japonii kilka zacnych firm: Fine Molds, Sweet, Platz.

 

Ja już zamówiłem. Zniechęca trochę koszt przesyłki, ponad 3800 jenów. Wysyłki mają się rozpocząć 15 stycznia. Jak dotrze zrobię in-boxa.

 

Osobiście, był to najbardziej wyczekiwany przeze mnie model. Dla mnie, obok Mustanga, Shinden posiadał najbardziej elegancka linię. Jeden problem jaki będę miał, to dylemat jak pokazać szczegóły wnętrza tego modelu nie psując pięknej bryły samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem jaki będę miał, to dylemat jak pokazać szczegóły wnętrza tego modelu nie psując pięknej bryły samolotu.

Hmm, kupić drugiego i zrobić pootwieranego

A sam model na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo elegancko. Z niecierpliwością będę czekał na in-box'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak obiecałem, zamieszczam fotki zestawu:

Boxart przedstawia fikcyjny nocny atak Shindenów na formację B-29

J7W1-1.jpg

Przejrzysta kolorowa instrukcja jest w formie dokumentacji technicznej

J7W1-2.jpg

Kalka jest wydrukowana na wysokim poziomie i zawiera oznaczenia do prototypowej maszyny

J7W1-3.jpg

Zestaw jest wzbogacony o maskę do osłony kabiny, metalową antenę oraz żywiczną figurkę pilota

J7W1-4.jpg

J7W1-5.jpg

Sam zestaw składa się z 4 ramek wykonanych z szarego plastiku, 3 ze srebrnego, 1 z czarnego oraz 1 z przeżroczystego

J7W1-6.jpg

J7W1-7.jpg

J7W1-8.jpg

J7W1-9.jpg

J7W1-10.jpg

J7W1-11.jpg

J7W1-13.jpg

J7W1-14.jpg

J7W1-15.jpg

 

Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne, choć na pewno tego zestawu nie można zestawiać z Zerem i Spitem Tamiyi, nie ta liga :(.

Jakość wyprasek moim zdaniem stawia ten zestaw na poziomie Trumpetera. Jeśli chodzi o detale jest trochę lepszy od tego czym raczy nas producent z Chin. Szczegółowość wykonania silnika i wnętrza po prostu powala. Problem w tym, że żal będzie nie wyeksponować tych detali. Rozwiązanie jest jedno: muszę sprawić sobie drugiego

 

 

 

 

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeliczeniu na złotówki zapłaciłem 380zł ale niestety doszło jeszcze dodatkowo 85zł VATu. Zielone ludki w dziuple kopane skroiły mnie z okazji Świąt :(.

Ja poczekam, bo może wydadzą wersję J7W2 z kroplową osłoną kabiny. Jeśli nie to kupię kolejną jedynkę z silnikiem odrzutowym i zrobię go w wersji what if mocno pootwieranego, a zbędny silnik tłokowy wyeksponuję na kozłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Czyli 380+85... to już ładna sumka jest... chyba 3 na raz to raczej nie kupię

Pomysł z eksponowaniem silnika Wersja z silnikiem odrzutowym już tak interesująco nie wygląda... to sześciołopatowe śmigło ma swój klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie jestem specjalnym fanem tego samolotu, ale model rzeczywiście wygląda imponująco. Szczególnie silnik i figurka robią ogromne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.