Skocz do zawartości

Sd.Kfz 10/4 FLAK 30 DAK 1:35


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów!

Dzisiaj mój najnowszy gniot Sd.Kfz 10/4 FLAK 30, Italeri w malowaniu Afrika Korps.

Modelik bardzo przyjemny, zrobiony z pudła bez większych problemów. Pomalowany Pactra, chińskie oleje, Vallejo i czymś takim co nazywa się Tensocrom Lifecolor.

Niedokończony warsztat znajduje się tutaj.

viewtopic.php?t=19480

 

 

Zapraszam do oglądania i oceny.

 

101.jpg

102.jpg

103.jpg

104.jpg

105.jpg

106.jpg

107.jpg

108.jpg

109.jpg

110.jpg

112.jpg

113.jpg

114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obić i odprysków potrzebna jest czarna akrylowa farba, raczej rzadka, gąbka i pedzelek "00". Kawałek gąbki maczasz w farbie , nadmiar ścierasz o papierowy ręczniczek i malujesz poprzez delikatne dotykanie modelu. Pedzelkiem poprawiasz i malujesz obicia.

 

A tutaj w tym linku viewtopic.php?t=6672&postdays=0&postorder=asc&start=0

Kolega Artur Wałachowski z fotografiami przedstawia sposób malowania obić i zadrapań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo fajnie podniszczony pojazd! Nie ma co ukrywać, że modele sprzętu bojowego używanego w warunkach pustynnych ma swój niepowtarzalny urok. Jedna uwaga - obicia całkiem całkiem, ale z kurzeniem nieco poniósł cię entuzjazm :-) Nie wiem, czy pigmenty utrwalałeś white spiryt-em, ale miejscami jest ich nieco za dużo. Widać to szczególnie pomiędzy oczkami siatek pomostu bojowego. Ale ogólnie tak trzymać!i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mnie też się podoba. Dla mnie pojazd pustynny musi być styrany.

Tak jak napisał Kolega redtank troszkę przesadziłeś z kurzeniem, które zasłoniło wiele z tych smakowitych obić.

 

Mam na warsztacie ten pojazd z blachami Edka, już od ponad 8 miesięcy i jakoś nie mogę go skończyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga - obicia całkiem całkiem, ale z kurzeniem nieco poniósł cię entuzjazm :-) Nie wiem, czy pigmenty utrwalałeś white spiryt-em, ale miejscami jest ich nieco za dużo. Widać to szczególnie pomiędzy oczkami siatek pomostu bojowego. Ale ogólnie tak trzymać!i

 

 

Witam! Na modelu nie ma ani grama suchych pasteli, ani innych pigmetów. Całość styrana jest Tensocromem Lifecolor. Miedzy oczkami siatek nie ma pigmentu. To kompresja zdjęcia powoduje taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.