Skocz do zawartości

[inbox] German s.K 18 10.5cm Kanone Trumpeter 1/35 #02305


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę się dzisiaj z Wami podzielić wrażeniami o nowym nabytku - czyli w/w armacie od Trąbki. Ciekawa konstrukcja, spore rozmiary... postanowiłem przyjrzeć się temu modelowi z bliska.

 

PICT0029.jpg

PICT0001.jpg

 

Model zapakowany w zgrabne, nieduże pudełko. Wszystkie ramki zafoliowane osobno, tak samo jak gumowe bandaże. metalowe "bonusy" w zgrabnym plastikowym pudełeczku.

 

PICT0032.jpg

PICT0007.jpg

 

Obejrzyjmy wspomniane bonusy. Jest to metalowa lufa, dwie tuby i kawałek łańcuszka - swoją drogą dość krótkiego(10cm), czyli bez jakiegoś wielkiego szału. Lufa wewnątrz, posiada odwzorowane bruzdy, mała rzecz, a cieszy, przynajmniej mnie.

 

PICT0033.jpg

 

Tu gumowe bandaże.

 

PICT0043.jpg

PICT0012.jpg

 

W osobnym woreczku mamy dwa ogony haubicy - To wielkie "coś", widoczne na zdjęciach, wygląda mi na paskudny wypychacz. Mam nadzieję, że nie będzie widoczny po sklejeniu, bo już teraz napawa mnie przerażeniem.

 

PICT0035.jpg

PICT0036.jpg

PICT0038.jpg

PICT0039.jpg

PICT0040.jpg

PICT0042.jpg

 

Wypraski wyglądają bardzo ładnie. Części odlane czysto, mnogość śrub i nitów przytłacza, na minus sporo wypychaczy i kilka jamek skurczowych.

 

PICT0023.jpg

 

Wersja malowania jest jedna, ale przedstawiona na schludnej kartce błyszczącego papieru - trumpkowy standard.

 

PICT0028.jpg

PICT0027.jpg

PICT0026.jpg

 

Instrukcja dokładna i czytelna(na pierwszy rzut oka - zobaczymy jak będzie przy klejeniu )

 

Ogólnie model wygląda ładnie. Na plus ładna aluminiowa lufa, spora ilość części i gabaryty samego modelu - przy cenie circa 90 - 100zł myślę, że wypada to wszystko dobrze. Na minus spora liczba wypychaczy i kilka jamek skurczowych - to wszystko co rzuciło mi się w oczy przy oglądaniu wyprasek. Ode mnie na tą chwile s.K 18 dostaje 4+ *

 

 

 

 

* od jakiegoś czasu moja modelarska kariera opierała się na modelach Zvezdy i innych "drugoligowych" firm. stąd wrażenia po oglądnięciu tego modelu mogą być ciut przesadzone i nieobiektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna "rzecz". Sam się zastawiam nad jakąś armtką z 2 wojny, a ten Trampek za - jak mówisz - ok. 90-100 zł na prawdę ciekawie się prezentuje.

A mógłbyś zrobić jaką fotkę pokazującą wielkość? Np. 5 zł z lufą.

Czekam na relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap Porównanie do 30cm linijki.

PICT0001-1.jpg

Wg. tego co pisze producent model ma mieć 26cm po sklejeniu - zapewne chodzi o działo w pozycji marszowej, więc po rozłożeniu ogonów i odpięciu przodka będzie krótsze. W kazdym razie - i tak wydaje mi się całkiem spore. Zobaczymy jak się będzie kleić...

 

Czekam na relacje

raczej nie będzie, a jeśli nawet, to myślę, że raczej nie wcześniej niż po 17 maja... --> matura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap Smile Porównanie do 30cm linijki.

 

Dzięki

 

raczej nie wcześniej niż po 17 maja... --> matura

 

A nie no, zrozumiałe, mnie to czeka za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.