Skocz do zawartości

BISMARCK - Academy 1:350


Alex304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych kolegów modelarzy i koleżanki także. Szczerze mówiąc po raz pierwszy postanowiłem udokumentować na forum internetowym swoją pracę i jestem początkujący na tym polu.

Cóż miałem sporą przerwę bo 6 lat od zakończenia swojego ostatniego modelu tj. HMS HOOD 1:400 Hellera. Nawet mi się udał ale możecie ocenić to sami. Moim celem na przyszłość jest złożenie w/w legendy w skali 1:350 gdyż Heller pominął zbyt wiele szczegółów jak dla mnie i szczerze mówiąc ze względu na niedokładność formy praca nad modelem była delikatnie mówiąc mozolna.

Teraz postanowiłem spojrzeć na sprawę z drugiej strony czyli.. Bismarck!

Uff, pierwsze koty za płoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

witaj - cieszę się z kolejnego Bismarcka na warsztacie. Szczęście, że do tego okrętu jest ogrom dokumentacji - dlatego mam nadzieję, że uda ci się zrobić model z możliwie dokładnym odwzorowaniem oryginału

 

Będziesz go robił w stanie na który rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się waham... Z jednej strony osobiście nie lubię jak okręty mają na sobie tzw. rzuciki maskujące i dlatego chciałem pomalować okręt na stan z końca roku 1940, ale... właśnie ale wszyscy namawiają mnie bym nadał mu te charakterystyczne pasy, hm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ciągle się waham... Z jednej strony osobiście nie lubię jak okręty mają na sobie tzw. rzuciki maskujące i dlatego chciałem pomalować okręt na stan z końca roku 1940, ale... właśnie ale wszyscy namawiają mnie bym nadał mu te charakterystyczne pasy, hm..
To ja cię zachęcam do odstąpienia od klasyki i zrobienie Bismarcka bez kamo belkowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród Bismarckowców na forum!

 

Jak Marcin napisał dokumentacji jest sporo, ale nad poprawnością opracowań można już debatować....

Podstawą są zdjęcia.

 

Co do malowania, w przypadku Bismarcka nie masz wielkiego wyboru.

1. Okres budowy i wyposażenia do końca roku '40

2. Próby na Bałtyku / zebra

3. Operacja Rheinubung z możliwymi przemalowaniami orętu w trakcie (co do tego też jest kilka wersji jak i kiedy okręt był przemalowywany podczas operacji).

 

Kibicuję i trzymam kciuki. Osobiście głosuję za którymś z malowań z operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa i otuchę.

Osobiście podziwiam od dłuższego czasu pracę nad modelem kolegi skell i wiem już teraz, że mój Bismarck nie będzie tak efektowny i dopracowany w szczegółach. No ale dam z siebie wszystko by prezentował się godnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, mój Bismarck rodzi się bardzo powoli, tym bardziej, że w trakcie budowy poprawiam to co zrobiłem wczesniej... A to, niestety skutkuje kolejnymi przerwami w budowie i sukcesywnym traceniu motywacji... co nie oznacza, że go nie skończę. Taki moje neverendingstory ;-) Co do szczególarstwa - a tak, postanowiłem zrobić Bismarcka Totalnego ;-)

 

Co do otuchy - jak nie będziesz za bardzo wnikać w detale detali i przy okazji będziesz dysponować czasem na modelarstwo - model wstawisz na półkę przed moimi 50%-tami.

Czekam na pierwsze relacje z budowy.

Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż miałem i mam problemy z dodaniem fotek, za każdym razem wyskakuje komunikat "can't open numfile: No such file or directory".

 

Co do wersji to jest kolejny problem... Mam na myśli wieżę Anton, która w moim zestawie jest bez dalmierzy co sugeruje iż jedynym rozwiązaniem jest wersja w kamuflażu z roku 1941. Aczkolwiek z przejrzanych materiałów wiem, że tenże dalmierz został usunięty podczas pobytu okrętu w Hamburgu w styczniu 1941. Malowanie maskujące rozpoczęto 12 stycznia 1941 i zakończono w marcu.

Jestem więc na skraju prawdy historycznej i chcąc wybrać wersję bez kamuflażu muszę się zmieścić w tych 11 dniach z 1941 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Cóż miałem i mam problemy z dodaniem fotek, za każdym razem wyskakuje komunikat "can't open numfile: No such file or directory".
Założ konto na photobucket.com - nie będziesz miał żadnych problemów.

 

dalmierz został usunięty podczas pobytu okrętu w Hamburgu w styczniu 1941. Malowanie maskujące rozpoczęto 12 stycznia 1941 i zakończono w marcu.

Jestem więc na skraju prawdy historycznej i chcąc wybrać wersję bez kamuflażu muszę się zmieścić w tych 11 dniach z 1941 roku.

A jest możliwe, aby ten dalmierz został usunięty już po rozpoczęciu malowania? W tej sytuacji nie byłoby mowy o zrobieniu okrętu bez kamo... No chyba że dorobić ten brakujący element...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele się nasłuchałem i napatrzyłem na poczynania kolegów modelarzy w dziedzinie podnoszenia efektu wykonania modelu przez zastosowanie elementów tłoczonych i blaszek fototrawionych. Fakt, efekt jest nieporównywalny(ukłony dla skell'a).

Postanowiłem więc w miarę swoich możliwości, zastosować niektóre z nich

Zacząłem więc od..

 

th_Obraz056.jpg th_Obraz057.jpg th_Obraz058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stocznia ruszyła z kopyta! Super!

Toczone lufy wiele wnoszą do modelu - dobry początek waloryzacji, sam widzisz, że warto... jak napisałeś efekt nieporównywalny.

Tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Alex304

Widzę że grono Bismarck-owców się powiększa na naszym forum, a to cieszy

Zatem żeby Tobie i skell-owi nie było smutno ja również dołączam to tego szacownego grona ze swoim "maleństwem" i zaczynam relację już od jutra

Mam nadziej że będziemy się wzajemnie wspierać i wszystko pójdzie gładko

 

Pozdrawiam i kibicuję w pierwszym rzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za kolegę i życzę powodzenia bo Bismarck to wymagający okręt.

 

No łatwo nie będzie

Nie mniej mam sporo samozaparcia jeśli chodzi o to maleństwo, zatem choć walka będzie nierówna- nie poddam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.