Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja ZX-7R firmy Protar, skala 1:9


djmietek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pragnę przedstawić mój pierwszy sklejony model, a mianowicie Kawasaki Ninja ZX-7R firmy Protar, skala 1:9

Jest kilka źle zrobionych rzeczy, zdjęcia robione komórką w firmie więc może nie powalają ale najważniejsze że mi się podoba.

Zmieniłem kilka szczegółów z malowaniem ale to już znawcy sami musicie się domyśleć co to

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik całkiem przyjemny w odbiorze - widać, że się przyłożyłeś przy jego budowie

Z rzeczy niezbyt udanych, które zauważyłem to kolor czarny wygląda jakoś tak jakby nierówno był położony. Może to tylko kwestia zdjęć.

Kalka z prawej strony pod siedzeniem pasażera lekko się zwichrowała.

Lusterka wyglądają jakby trochę zbyt matowo.

Pomimo pewnych niedoskonałości model i tak wart jest uwagi

 

Nie jestem specem od motorków ale tak na mój rozum to łańcuch raczej nie powinien być rdzawy ale raczej przyczerniony jakimś smarem.

Rdza to raczej na jakimś motorku dłuuuuugo nieużywanym i garażowanym pod chmurką a taka maszynka raczej nie ma szans na dłuższy postój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiałem ten motocykl. Nadal bardzo go lubię, mimo że cierpi na sporą nadwagę. Dlatego żałuję, że nie udało się zachować oryginalnej geometrii owiewek. Zawsze z przyjemnością patrzę na 'siódemki', ale z takim zadartym dziobem jest karykaturalna niestety. Szkoda, bo to świetne i piękne moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko: co do czarnego koloru masz rację: kładłem farbę metaliczną kilka razy i nawet na samym końcu ponieważ po dotykaniu palcami strasznie się brzydki kolor robi, poza tym taki chropowaty się robi, tak jakby jakieś bąbelki były, nie mogłem sobie z tym dać rady.

Kalkomanie- to mój błąd że wyszły takie zagięcia, mogę tylko powiedzieć iż są lepiej wykonane niż z firmy Revell; po pierwsze nie zwijają się a po drugie są bardziej wytrzymałe i pod spodem mają klej, składam w między czasie statek Cutty Sark i tam to się namęczyłem z kalkomanią.

Firma Protar raczej przykłada się do szczegółów ale dużo momentów miałem takich że musiałem dopasowywać części, docinać przycinać itd ponieważ w dużym stopniu nie pasowały, nie mówiąc o pierdołach takich jak przy Revellu (wyrównanie ścianek plastików).

Co do łańcucha nie wiem jak nazwać ten kolor ale proszę zobacz na zdjęciu:

10048348a.jpg

o coś takiego mi chodziło. Nie zostawię tego łańcucha w ten sposób ponieważ przypalając go dużo zostało śladów czarnych od przypalonego gwoździa, no i za dużo jest oczek, jest za luźny.

Gumowe rurki wewnątrz motocykla trzeba było przyklejać do ścianek z powodu ocierania się o wszystko i na przykład uniemożliwiało skręt przedniego koła.

Przednie amortyzatory ledwo działają, źle skonstruowane plastiki, na początku sprężyny w ogóle nie mogły pracować.

Podsumowując mi efekt końcowy podoba się i to bardzo, rodzinie i znajomym również, nie ma co narzekać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co do łańcucha nie wiem jak nazwać ten kolor ale proszę zobacz na zdjęciu...

Wiem już o co Ci chodziło i to raczej nie rdza tylko taki kolor metalu czystego nowiutkiego łańcucha jak mi się zdaje. Tu jednak powinien się wypowiedzieć ktoś bieglejszy w motorkach

... nie ma co narzekać.

Ja przecież nie narzekam Modelik ogólnie podobający się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co do łańcucha nie wiem jak nazwać ten kolor ale proszę zobacz na zdjęciu...

Wiem już o co Ci chodziło i to raczej nie rdza tylko taki kolor metalu czystego nowiutkiego łańcucha jak mi się zdaje. Tu jednak powinien się wypowiedzieć ktoś bieglejszy w motorkach

... nie ma co narzekać.

Ja przecież nie narzekam Modelik ogólnie podobający się

To ja No,nowy napęd Ale mógłbyś go na złoto pomalowac, albo pod kolor plastików bo kolorowe łańcuchy tez są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.