Skocz do zawartości

M4A3 Sherman 105mm Howitzer & M1 Dozer Blade 1:35


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

Od jakiegoś czasu lepię coś takiego:

 

10500.jpg

 

 

Academy M4A3 Sherman 105mm Howitzer & M1 Dozer Blade 1:35 .

Inbox i coś do poczytania znajduje się tutaj: http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/misc/m4a3105hvss/m4a3105hvss.htm

 

Sam model lepił się fajnie. Trochę szpachli na trochę uproszczone zawieszenie (stare, pochodzi od starego M51 Isherman).

 

1052.jpg

 

Potem poszło bez problemu. Prawie klocki Lego....

 

1051.jpg

 

Model zrobiony z pudła. Świadomie nie kupiłem blaszek. Ugrzązł bym z tym modelem na kilka miesięcy. Sam model jest dobrze zdetalowany i uznałem że blaszki będą stratą czasu.

 

 

1053.jpg

1054.jpg

 

Wczoraj zaczęły się prace malarskie. Na początku czarny podkład...

 

1055.jpg

 

Potem było eksperymentalne malowanie metodą modulowania koloru.

Popatrzcie jak to wyszło:

 

1056.jpg

1057.jpg

1058.jpg

1059.jpg

10510.jpg

 

Całość malowana jest akrylami Lifecolor, które odpowiednio rozjaśniałem itp. Pozostało mi tylko pomalować jeszcze jasną farbą wystające elementy. Mam trochę mieszane odczucia co do tego malowania. Fotografie są trochę słabe i nie oddają tego jak model naprawdę wygląda. Przypomina bardziej grafikę komputerową i jak jeszcze domaluję jaśniej drobne elementy, to będzie wyglądał mile dla oka, ale chyba trochę nierealnie.

Co sądzicie o tej kontrowersyjnej metodzie malowania, modnej ostatnio na zachodzie (Adam Wilder i Kumple). Podoba wam się to, czy może jest to kicha i darować sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kozacki , ładnie wygląda.

Z tym color modulation to nie do końca kumam o co tam biega także nie będę się wypowiadać. Ja poprostu rozjaśniam/cieniuję na "pałę" ,żeby mi się podobało.

Bać się tu nie masz o co , jak coś przygasisz filtrami washami i innymi ami:P

Btw ten podkład to chaos z puchy? czy jakiś inny wynalazek?

Pędzelkuj jasnym te detale bo ciekawy jestem jak będzie to wyglądać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Ciąg dalszy malowania eksperymentalnego. Dzisiaj podmalowałem na jasno co nieco elementów. Zaczyna wyglądać to coraz bardziej komiksowo. Sam nie wiem czy mi się to podoba, ale brnę dalej.

Jutro może położę filtry, albo przemaluję wszystko w cholerę....

Na razie wygląda to tak:

 

10511.jpg

10512.jpg

10513.jpg

10514.jpg

10515.jpg

10516.jpg

10517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Ciąg dalszy eksperymentu. Pomalowałem kółka, obicia, trochę filtrów i pomazałem trochę Tensocromami Lifecolor

 

10525.jpg

 

i na razie wygląda to tak:

 

10519.jpg

10520.jpg

10521.jpg

10522.jpg

10523.jpg

 

pierwsze podejście do lemiesza:

 

10518.jpg

 

Popracowałem też przy gąskach. Powyginałem je i dopasowałem do kółek co by nie lewitowały. Pomaluję je jakimś ciemnym brązem. unikam jak mogę gunmetal. Gunmetal to nie kolor. Nadaje się tylko do malowania siekier itp.

 

10524.jpg

 

 

Ps. Tym razem biały ręcznik kuchenny. Ten zielonkawy kiepsko się komponował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Wielce Szanownych Forumowiczów!

Dzisiaj mały postęp. Popsiukałem trochę błyszczącą Pactrą i kalki nakleiłem, które to też trochę popsiukałem Pactrą. Model gotowy do walki z chińskimi olejami.

 

 

10526.jpg

 

 

A tutaj taki mały przerywnik w pracy nad Jankesem. Projekt ten nazywam "wskrzeszeniem trupa"

Za jakiś czas wsadzę to do galerii, to powiem o co dokładnie chodzi.

 

10527.jpg

 

ps. Sorry za te ręczniczki Modele lepię w domu, a maluję w firmie, dlatego że mam tam 60 litrowy kompresor, farby, pędzle, duperele i jak wszystkich opędzę do 4-5pm to nikt mi nie włazi na głowę.

 

Gosciu Kochany! Sklep znam, Zacne miejsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Dzisiaj zaatakowałem Shermana chińskimi olejami. Zostawię to na dwa dni, niech trochę podeschnie. W poniedziałek popatrzę na to innym okiem i będę bawił się dalej.

 

 

10528.jpg

10529.jpg

10530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Dzisiaj zająłem się gąsieniczkami. Umyłem w nitro, popsikałem metal primerem Gunze i pomalowałem mieszanką kolorów Vallejo, konkretnie- na sporego gluta chocolate, trzy krople gunmetal.

 

10531.jpg

 

 

Jak to wyschło, przetarłem Vallejo natural stell

 

 

10532.jpg

 

 

Popracowałem przy lemieszu. Czarny metalizer pomalutku zacieram kolorem stali.

 

 

10533.jpg

10534.jpg

 

 

Jutro ciąg dalszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciąg dalszy walki. Model dostał gąski i zaatakowałem go ponownie olejami. Jeszcze trochę kosmetyki i chyba będzie skończony.

 

10535.jpg

10536.jpg

10538.jpg

 

Gąski fajnie siadły, nie lewitują...

 

10537.jpg

 

a tutaj to samo co wyżej, tylko w b&w...

 

10539.jpg

 

Model będzie zrobiony w "moim" stylu, czyli nie bardzo zabłocony,zakurzony, spalony itp. Raczej bardziej z wyrażnymi śladami eksploatacji. Może tym razem zrobię jakąś podstawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lemiesz trochę będzie upaćkany, ale bez przesady. Bardziej rdza i trochę suchego błota. Myślę nad podstawką, ale na razie nie mam pomysłu. Zacznę od kupienia deski do mięsa, a potem coś wymyślę.

Pierwsze wnioski z zabawy "color modulation " są takie: metoda malowania jest bardzo fajna. Model lepiej wygląda. Jest bardziej "plastyczny" i więcej z nim można zrobić. Wbrew pozorom samo malowanie jest nieskomplikowane, chyba że chcemy malować jak Wilder, który to najpierw oświetla model silnym zródłem światła a potem maluje to co zobaczył. Chyba zacznę malować tak wszystko.

 

Ps. Dzisiaj popracowałem nad sprzętem saperskim, browningem itp.

Fotki może jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.