Skocz do zawartości

Bismarck Revell 1/350


Użytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy!!!

 

 

Na wstepię chciałbym podziękować Marcinowi Rogozie który bardzo mi pomógł w odległej przeszłości w wybraniu ciekawego modelu (okrętu). Pozdrawiam również Skella i Macisso, model przeleżał na szafie już dobre pół roku ale gdy we wrześniu zobaczyłem postęp waszych prac to szczenka mi opadła.

 

 

Do Bismarcka dokupiłem toczone lufy z firmy Master Model, aerograf EW-181 i w styczniu chciałbym zamówić blachy najprawdopodobniej z Eduarda ponieważ na Lion Roara budżet czternastolatka na to nie pozwala chodź na sam model zbierałem ponad rok, noo ale wytrwałość popłaca. Może pomyślicie ze żucam się na głęboką wode noo ale myślę że damy radę a modelarstwem zajmuję się od 6 roku życia.

 

Mam nadzieję że pomożecie, liczę na uwagi, komentarze i pomoc

 

 

Wieczorkiem albo jutro postaram się wrzucić zdjęcia z postępu prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Na wstepię chciałbym podziękować Marcinowi Rogozie który bardzo mi pomógł w odległej przeszłości w wybraniu ciekawego modelu (okrętu).
Przyjemność po mojej stronie - dobrze, że już jesteś

 

Wieczorkiem albo jutro postaram się wrzucić zdjęcia z postępu prac
Czekałem czekałem i się doczekałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład pomalowany kolorem bazowym, próbowałem cieniować noo ale jakoś to nie wyszło więc do poprawy.

 

Jak mówiłem tak zrobiłem, zdjęcia z postępu prac:

 

 

 

DSC06548.jpg

DSC06552.jpg

DSC06553.jpg

DSC06558.jpg

 

Mam również do was pytanie co do aerografu...jest to model EW-181, nie miał w zestawie wężyka i czy muszę kupić jakąś przejściówke czy w samym wężyku owa przejsciówka powinna być??

 

Myśle Pawle że pewnie szybciej skończysz Tirpitza niż ja Bismarcka noo ale to wszystko się jeszcze okaże

 

Pozdrwiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Użytkownik

Na wstępie dziękuję za pozdrowienia. Jeśli będzie potrzeba, a moja wiedza okaże się wystarczająca, na pewno pomogę.

Koniecznie ściągnij sobie z sieci instrukcje do blach Eduarda i zacznij już "obierać" model pod zestaw który kupisz w niedalekiej przyszłości. Dobrze jest to robić gdy część nie została jeszcze sklejona itp. Później będzie trudniej

Jeśli dobrze widzę, na kominie usunąłeś już imitację relingów ręcznych oplatających sam komin. Czy decydujesz się na wykonanie ich samemu?

 

Może pomyślicie ze żucam się na głęboką wode noo ale myślę że damy radę a modelarstwem zajmuję się od 6 roku życia.

Mój "B" to tak naprawdę 2-gi model w życiu (nie licząc czegoś sklejałem jako dziecko) i też jest to skok na głęboką wodę. Nie ma si co stresować. Ja w Ciebie wierzę

 

I na koniec zapytam z którego okresu będzie Twój Bismarck?

 

Chyba dziś coś pomęczę swój model. Fakt "wysypu" Bismarcków na naszym forum działa na mnie motywująco

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Komin będzie "ogolony", relingi ręczne zrobię z relingów w skali 1/700 tak jak to zrobili Skell i Macisso.

 

Co do malowania to najprawdopodobniej będzie to malowanie z operacji Rheinubung, jeśli się pomyle to przepraszam, gdy Bismarck płynie do Norwegi ?? W razie czego zamieszczam zdjęcia:

 

paintbism1941rheinub02abovesmall-1.gif

paintbism1941rheinub02sidesmall-2.gif

 

 

Dzięki za wiare Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik - kamo wybrałeś standardowe, nie kusi Cię, by pomyśleć nad czymś oryginalnym ? ?

...

 

 

Myślałem również nad kamo z marca 1941, może i masz rację jest bardziej oryginalne...poprostu nie chciałem robić takiego kamo jak mają inni na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem również nad kamo z marca 1941, może i masz rację jest bardziej oryginalne...poprostu nie chciałem robić takiego kamo jak mają inni na tym forum
W kwiestiach Bismarck'ów jestem noga (pozostałych pływadeł zresztą też) - ale nie widzę różnicy między tym co chcesz zrobić, a tym co robią koledzy... Powiesz mi gdzie tkwi diabeł ? ? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Myślałem również nad kamo z marca 1941, może i masz rację jest bardziej oryginalne...poprostu nie chciałem robić takiego kamo jak mają inni na tym forum
W kwiestiach Bismarck'ów jestem noga (pozostałych pływadeł zresztą też) - ale nie widzę różnicy między tym co chcesz zrobić, a tym co robią koledzy... Powiesz mi gdzie tkwi diabeł ? ? ?

 

Malowań do Bismarcka jest stosunkowo mało, różnią się tylko szczegółami, no jeśli o to Ci chodzi. Raczej mój "B" będzie z maja lub czerwca 1941, myślę że to mi najbardziej odpowiada, ponieważ zawsze kojażył mi się on z tymi "pasami" i czerwona swastyką.

 

 

Mam jeszcze pytani do Macisso...blaszki Edka kupiłeś na jakiejś polskiej stronie ??

 

Dziś posiedzaiłem chwilke i wymieniłem wszystkie lufy w działach 380 mm zrobiłem do nich rownież ochrony przeciwpodmuchowe:

 

DSC06574-1.jpg

DSC06571-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Raczej mój "B" będzie z maja lub czerwca 1941

Jeśli z czerwca, to będziesz robił wrak Bismarcka, bo zatonął 27 maja 1941 roku Tak w woli sprostowania tylko piszę

 

Jeśli chodzi o Zestaw edka, to zamówiłem BigEd (179zł) przez sklep modelarski w Warszawie, ale większość sklepów modelarskich może Ci go ściągnąć. Poza tym we Wrocku jest przedstawicielstwo Eduarda na Polskę i możesz też tam zamówić

Dziś posiedzaiłem chwilke i wymieniłem wszystkie lufy w działach 380 mm zrobiłem do nich rownież ochrony przeciwpodmuchowe:

No i bardzo ładnie

 

Pozdrawiam

Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowań do Bismarcka jest stosunkowo mało, różnią się tylko szczegółami, no jeśli o to Ci chodzi. Raczej mój "B" będzie z maja lub czerwca 1941, myślę że to mi najbardziej odpowiada, ponieważ zawsze kojażył mi się on z tymi "pasami" i czerwona swastyką.
No właśnie coś tych różnic w malowaniu moje laickie oko nie dostrzegło ważne, że do przodu... choć mogłeś się porwać na Tirpitz'a w deseniu, co Taltos zrobił

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio chodzi po głowie Tirpitz w trakcie budowy pomalowany na "nabrzeże portowe" (pewnie kojarzycie to malowanie). Niestety musiała by być to dość spora diorama z fragmentem portu itd... Poza tym sam "T" powinien prezentować się w "trakcie budowy" Może w 1/700 coś takiego machnę w przyszłości Puki co od grudnia zaczynam nowy projekt Ale o tym puki co szaaaa....

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... choć mogłeś się porwać na Tirpitz'a w deseniu, co Taltos zrobił

 

Może w przyszłości Tirpitz zagości w mojej stoczni ale to jeszcze zobaczymy...narazie skupiam się na Bismarcku

 

 

Puki co od grudnia zaczynam nowy projekt Ale o tym puki co szaaaa....

 

Ojj już mnie ciekawość zżera...mam nadzieję że Bismarcka nie odstawisz na bok

 

Mi ostatnio chodzi po głowie Tirpitz w trakcie budowy pomalowany na "nabrzeże portowe" (pewnie kojarzycie to malowanie). Niestety musiała by być to dość spora diorama z fragmentem portu itd

 

Co do takiej dioramy to mam takie pytanie...

 

tirpitz_hollek_02.jpg

 

Na tak dużą powierzchnie też używa się jakiejś żywicy czy innych, tańszych specyfików ???

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam nadzieję że Bismarcka nie odstawisz na bok

Nie nie. Bismarck jest moim oczkiem w głowie i prac nie wstrzymam

Chcę zrobić pewne pływadło dla sportu i rekreacji. "B" jest zawsze nr one

 

 

Na tak dużą powierzchnie też używa się jakiejś żywicy czy innych, tańszych specyfików ???

To już pewnie zależy od tego kto ile ma kasy. Ja szukał bym czegoś taniego

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takiej dioramy to mam takie pytanie...

Na tak dużą powierzchnie też używa się jakiejś żywicy czy innych, tańszych specyfików ???

Żywica czy nie żywica, tego nie wiem. Ale jeśli zrobisz podobną dioramkę, to daruję Ci, że też robisz Bismarck'a

...

Nie nie. Bismarck jest moim oczkiem w głowie i prac nie wstrzymam

Chcę zrobić pewne pływadło dla sportu i rekreacji. "B" jest zawsze nr one

Maciek przymierza się do zrobienia kajaka od podstaw... w skali 1:1

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek! co Ty kombinujesz?

Nie trzymaj już nas w niepewności - zdradź co będziesz robił "na boku" Bismarcka!

Napisz chociaż czy 1/350 pancernik, to będziemy strzelać czy niemieszek czy aliant

...

ps - zaraz dostaniemy "narty" od Admina za OT

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. Kajak Atlantycki

 

Hmm...czyli możemy gdybać. Grudzień się zbliża, możesz już zdradzić pewne tajemnice

 

 

Stocznia zwolniła, gdyż szkolna "esesmanka" postanowiła zgermanizować klase...jednym słowem trzeba gonić tyły W weekend dopiero wróce do Bismarcka

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...czyli możemy gdybać. Grudzień się zbliża, możesz już zdradzić pewne tajemnice

Już u siebie w wątku napisałem co i jak

 

W weekend dopiero wróce do Bismarcka

Czekamy zatem niecierpliwie

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.