Skocz do zawartości

Bismarck 1/350 Revell


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej pierwszej relacji na forum

 

Mam na imię Kamil. Zainspirowany poczynaniami kolegów z forum postanowiłem sam coś zbudować, a że modelarstwo zawsze mnie interesowało wstąpiłem do sklepu modelarskiego z zamiarem kupna żaglowca, jednak Bismarck "wpadł mi w oko" i zaczęło się. Pierwszy zamysł był taki: raz dwa go zbudować rzucić na półkę i jedziemy dalej, ale

no właśnie, trafiłem na to forum Szybciutko przestudiowałem kilka relacji ,zaliczyłem opad szczeny i już wiedziałem, że czeka mnie masa roboty - pierwsza koncepcja wylądowała w koszu...

Plan B przewiduje wykonanie Bismarcka, który przynajmniej będzie mógł się nazywać tak jak Te Skella i Macissa...

 

No więc planuję zbudować tego kolosa

WNGER_15-52_skc34_Bismarck_pic.jpg

Historii tego akurat okrętu oraz in-box'a chyba każdy zna i niektórzy pewnie na pamięć

 

Zaopatrzyłem się również w zestaw blaszek fototrawionych od Edka

DSC00297.jpg

 

Nabyłem też lufy toczone LionRoar

DSC00241.jpg

 

 

Malowanie:

Wiem, że rzucam się z motyką na słońce , ale kto nie próbuje ten nie ma... Planuję malowanie z marca 1941, kamuflaż bałtycki . Bismarck zawsze mi się z nim kojarzył.

 

Myślałem o malowaniu spray'ami Tamiya jednak po zastanowieniu porzuciłem ten pomysł i zacząłem oglądać się za aerkiem

Co sądzicie o tym: aerek ?

 

OK, koniec wstępu hehe

Aktualnie prace trwają nad kadłubem - klejenie, szpachlowanie, szlifowanie itp.

DSC00289.jpg

Ruszyłem też nadbudówkę dziobową, ale fotki wstawię gdy będzie już coś widać

 

 

I na koniec:

Jestem początkujący, ale mam nadzieję, że dam (damy) radę

Liczę na pomoc, miłe słowo i krytykę oczywiście

Na pewno będzie sporo pytań, ale myślę, że kilka miesięcy przesiadywania na tym forum wiele mi dało

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to witamy kolejny model Bismarcka na naszym forum. Bardzo się cieszę z tego że są kolejni chętni do budowy tego modelu. Sam planuje również budowę tego okrętu ale to pewnie dopiero za dwa lata. Teraz buduję model Prinz Eugena. Ty też chyba się wpisałeś do tego tematu z czego bardzo się cieszę. Nie mam może bardzo długiego doświadczenia w modelarstwie ale posiadam trochę wiedzy o okrętach co na pewno ma duże znaczenie podczas ich budowy. Chętnie rozsiadam się w pierwszym rzędzie jako kibic. Na pewno będę pilnie obserwował twoje postępy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo w końcu

Model jest, blachy są, lufy dotarły, zatem nie masz już wyjścia. Musisz dłubać

no właśnie, trafiłem na to forum Twisted Evil Szybciutko przestudiowałem kilka relacji ,zaliczyłem opad szczeny i już wiedziałem, że czeka mnie masa roboty - pierwsza koncepcja wylądowała w koszu...

Ha. W zasadzie w moim przypadku było tak samo. Też miało być szybko i bezboleśnie. Potem trafiłem na wątek skell-a, no i jest jak jest. Ale nie żałuję

Cieszę się że decydujesz się na kamuflaż bałtycki. Postaraj się nie popełnić tych samych błędów co ja, a "zebra" na pewno wyjdzie jak trzeba

Jestem początkujący, ale mam nadzieję, że dam (damy) radę

Liczę na pomoc, miłe słowo i krytykę oczywiście Razz

Na pewno będzie sporo pytań, ale myślę, że kilka miesięcy przesiadywania na tym forum wiele mi dało Very Happy

Z pewnością pomożemy .

Ale teraz koniec słodkiego gadania. Gdzie postępy!!!

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie... hehe kolejnego Bismarkowca namnozylo sie tu nam ich ;] Pozytywnie .... Niechce sie chwalic i zreszta niewiem czy wypada mowic o takich zeczach ale ostatnio dorwalem Anatomy of the Ship Battleship Bismarck w pdf.... wiec chcetnie sie podziele jesli bys byl zainteresowany napewno sie przyda.....

 

to jedziemy z tym kooksem Bismarkowiec jak się patrzy, mnie to też kiedyś czeka ale zacznę przygodę z Grafem Spee

 

Kurde koncz juz ta 7ke bo chetnie popatrze na Grafa.... stoji umnie na polce Helerowska 400tka i mam zamiar postawic obok 350ke ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego kolegę w klubie budowniczych pancerników klasy Bismarck!

Gratuluję wyboru zestawu Revella.

Zajmuję miejsce w pierwszym rzędzie i śledzę świetnie zapowiadającą się relację.

 

Habbak - nie wypada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie... hehe kolejnego Bismarkowca namnozylo sie tu nam ich ;] Pozytywnie .... Niechce sie chwalic i zreszta niewiem czy wypada mowic o takich zeczach ale ostatnio dorwalem Anatomy of the Ship Battleship Bismarck w pdf.... wiec chcetnie sie podziele jesli bys byl zainteresowany napewno sie przyda.....

 

to jedziemy z tym kooksem Bismarkowiec jak się patrzy, mnie to też kiedyś czeka ale zacznę przygodę z Grafem Spee

 

Kurde koncz juz ta 7ke bo chetnie popatrze na Grafa.... stoji umnie na polce Helerowska 400tka i mam zamiar postawic obok 350ke ;]

 

Ja to bym sie tak nie cieszył bo rozpowrzechnianie materiałów w internecie jest nielegalne.

Witamy kolegę z kolejnym Bismarckiem w razie pytań postaram się pomóc.

Zapewne Wallace sie ucieszy z kolejnego Bismarcka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko przestudiowałem kilka relacji ,zaliczyłem opad szczeny i już wiedziałem, że czeka mnie masa roboty - pierwsza koncepcja wylądowała w koszu...
Witam nowego kolegę Zacny model sobie wybrałeś i bardzo oryginalny A tak poważnie - nie ma co się martwić na zapas - to tylko trochę plastiku (jak coś to przecież i tak pomożemy - forum to istna kopalnia wiedzy). Najważniejsze to (i to zawsze powtarzam), to czerpać radość z hobby, a nie "zarzynać się" przy modelu

...

Zaopatrzyłem się również w zestaw blaszek fototrawionych od Edka

Nabyłem też lufy toczone LionRoar

i bardzo dobrze, blachy bardzo, ale to bardzo zmieniają okręt

...

Myślałem o malowaniu spray'ami Tamiya jednak po zastanowieniu porzuciłem ten pomysł i zacząłem oglądać się za aerkiem
Sprayami nie malowałem, to nie powiem - ale znajdziesz na forum fascynatów i tej metody. Co do aera: jak najbardziej Za - nic trudnego - malowanie idealne, prosta obsługa, konserwacja i mycie bezproblemowe. Jak masz możliwość, kupuj aero+kompresor

...

Zapewne Wallace sie ucieszy z kolejnego Bismarcka

To mamy jak w banku

A tam, przesadzacie... i zniechęcacie nowego kolegę

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prace nad kadłubem trwają - zostało troszkę szlifowania i drabinki na burtach i właśnie mam pytanie, otóż czy przykleić je przed czy po pryśnięciu Surfacerem 1200?

 

Tak jak wspomniałem zająłem się również nadbudówką dziobową

DSC00301.jpg

 

DSC00305.jpg

 

I pierwsza bardziej skomplikowana blaszka ...

DSC00313.jpg

W następnej kolejności planuję wykonać ażurową konstrukcję pod łodzie w związku z czym z chęcią przygarnę plany hangarów przedniej nadbudówki, bo instrukcja edka pozostawia wiele do życzenia

 

 

 

 

W kilku relacjach pojawił się temat malowania... i właśnie zastanawiam się nad rozwiązaniem tego problemu w moim modelu - czy np. nadbudówki wraz z fototrawionkami malować od razu czy może zastosować podkład - Surfacer raczej się nie nada ale Mr. Base White? Czy może Metal primer? Proszę o odpowiedź

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma pewnie swoją technikę, bo zależy ona również od używanych farb (przyczepność), umiejętności posługiwania się aerografem, koncepcji montażu...

Ja używam najczęściej farb gunze, które mają dobrą przyczepność i nie stosuję na blachy jakiegoś specjalnego podkładu. pokrywam je za to kilkukrotnie farbą (zazwyczaj jeszcze bez wycinania) aby wyrównać ich kolor z kolorem plastyku.

W tym przypadku, pomalował bym wszystko rzadkim surfacerem, ze szczególnym uwzględnieniem elementów fototrawionych (wyrównanie koloru) i miejsc szpachlowania (kontrola jakości )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku, pomalował bym wszystko rzadkim surfacerem, ze szczególnym uwzględnieniem elementów fototrawionych

 

Aha, zastanawiam się jeszcze czy jest duża różnica między Mr. Surfacer'em, Mr. Base white i Metal primerem? Z tego co się orientuje Surfacer bardziej nadaje się na kadłub itp.

Chciałbym troszkę zgłębić temat, bo nie chcę zalać delikatnych elementów ani ich strasznie pogrubić... i tu liczę na pomoc kolegów "po fachu"

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kami

Każdy ma pewnie swoją technikę, bo zależy ona również od używanych farb (przyczepność), umiejętności posługiwania się aerografem, koncepcji montażu...

Zgadzam się z kolegą, z mojego doświadczenia Mr. Metal Primer używam tylko do większych pow. wszystkie drobiazgi po sklejeniu są myte/płyn do naczyń/ lub jeszcze pryśnięte w ramce /też moczone/ Jako podkład używam farb w sprayu /biel i szarości/ najzwyklejsze i tak pózniej jest jeszcze obróbka /szmatka/. Kadłub-podkład MOTIP-b. dobry patent ściągnięty z forum a jeśli chodzi o Mr. Surfacer,a- używam na zaszpachlowane przetarte miejsca i raz jeszce papierek.Trudno tak doradzić, nie ma 100% recepty-tak nie inaczej, musisz sam wypracować swój patent.Ilu pytanych, tyle odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhayader, abir24

Dzięki za informacje

 

Powoli kompletuje narzędzi, chemie, itp. i niedługo update

 

A na razie niech klej będzie z wami *:lol:

Kami

 

*o ile daro się zgodzi

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Foty, postępy. Foty, postępy. gdzie foty i postępy?

 

No na razie szkoła nie daje żyć ale przez te kilka ostatnich dni udało mi się kupić co nie co

 

th_DSC00320.jpg th_DSC00322.jpg th_DSC00332.jpg

 

Teraz to już nie mam wyjścia - muszę dłubać

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.