Skocz do zawartości

K-335 Giepard (Akula II) 1/350


karoleski

Rekomendowane odpowiedzi

Długo czekałem na ten model. Jako miłośnik atomowych okrętów podwodnych uważam że jest to pozycja obowiązkowa.

 

Co prawda jakiś czas temu pojawiała się Akula II w 1/350 Allangera jednak po weryfikacji ze zdjęciami i rysunkami okazało się że zawiera sporo błędów i nijak ma się do oryginału.

 

Niedawno na warsztat Akulę II wziął Bronco.

Moje odczucia po otwarciu pudełka było bardzo pozytywne. Model bardzo dobrze leży na schematach. Weryfikowałem go z planami Tomasza Grotnika

rysunek i kilka zdjęć

 

Model doskonale zdetalizowany, producent świetnie odtworzył śrubę napędową, element bardzo często z uwagi na "tajność" odtwarzany przez producentów modeli "na czuja". Podział części kadłuba umożliwia bezinwazyjne zbudowanie modelu "do linii nawodnej" a na kalkomaniach znajdziemy m.in. bandery (element często pomijany w przypadku podwodniaków w 1/350. Stery dziobowe można wykonać w wersji schowanej lub wysuniętej natomiast rufowe i kierunku można dodatkowo zrobić jako ruchome.

 

Jedyne mankamenty jakie znalazłem to delikatny błąd w schemacie malowania. Producent pominął fakt iż powierzchnie systemu hydrolokacyjnego na kadłubie w części podwodnej powinny być pomalowane innym odcieniem niż część podwodna okrętu oraz brak godła okrętu na dziobie.

 

Biorąc pod uwagę powyższe oraz cenę (w Martoli 55 zł) to powinna to być pozycja obowiązkowa dla miłośników współczesnych okrętów podwodnych.

 

detale na dole tej strony

 

Przyznam się szczerze, że sam bym lepszych zdjęć nie zrobił (choć uczciwie próbowałem) dlatego pozwoliłem sobie na link.

Osobiście bardzo się cieszę z zakupu i polecam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Haha z Kurskiem zamówiłem też Akulkę - Bronciaka. Jest po prostu przecudowna! A nazwę samego okrętu wybierze koleżanka mieszkająca w Moskwie to będzie ruski podwodniak pełną gębą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.