Skocz do zawartości

1:350 Курск


kalaruch

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż na konkursie w Gdańsku Osowie/Osowej strasznie zachwyciłem się modelem Kurska w skali 1:350 Revella. Niestety w sklepach nie ma już Revellowskich, ale za to istnieje przepak Zvezdy.

 

L9007.jpg

 

Sam model ma 45 cm długości - planuję go wstawić do gabloty i zrobić niejako w zanurzeniu oraz... niespodzianka !

 

Stąd pytanie do dioramowców morskich - do zanurzenia potrzebowałbym ok. 1,5 litra sztucznej wody "walejo", ale jak wiadomo flaszka 200ml kosztuje 30-40 zł, to w przeliczeniu za wodę zapłaciłbym jak za przysłowiowe złoto...

 

Macie jakieś pomysły jak zrobić gablotową dioramkę zanurzonego Oscara II ?

Bez tego projekt nie ruszy.

Mam parę koncepcji, ale najpierw Was pomęczę, drodzy koledzy i podzielimy się opiniami - a na dniach ruszy warsztat samego modelu.

 

пока друзе́й!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety w sklepach nie ma już Revellowskich, ale za to istnieje przepak Zvezdy.

Odwrotnie.To Revell pakował Zvezde. Co do reszty pomyślę, może coś wpadnie mi do głowy. Cieszy mnie ta relacja i umieszczam ją na liście w klubie PFRiR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi pasuje kupowanie tylu flaszek, myslę nad zrobieniem powierzchni z plexy, na wierzch wlać jedną flachę vallejo i zrobić fale, natomiast od wewnątrz pomalować gablotkę transparentem jakimś - ktoś miał z tym doświadczenie??

 

Okonek - dzięki powiedz co o tym sądzisz pomyśle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz co o tym sądzisz pomyśle ?

Też mi coś takiego chodzi po głowie. Jesteś z trójmiasta ( kolejny ziomal ) to przy okazji wpadnij do CMM w Gdańsku. Mają tam ( mieli przynajmniej w 2003 ) taką dioramę pokazującą Wodnika przy pracy nad jakimś wrakiem.

wodnik.jpg wodnik1.jpg

Jak widać na wodę zastosowali czystą plexy ale można dostać też takie matowe, pofalowane jak do kabin prysznicowych. Może właśnie coś w tym kierunku ? Tylko nie wiem co za niespodzianki przygotowujesz pod wodą, co chcesz jeszcze pokazać a to wymaga dalszych przemyśleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie gdzieś ok. 4-5 cm pod plexą, tak więc muszę zrobić chmurę bąbli gazów wylotowych, plus na powierzchni samą chmurę gazów i scratchowy pocisk П-700 Гранит. Pocisk to najmniejszy problem, te chmurki będą wyzwaniem i zaimitowanie zanurzenia okrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo odpalanie następowało w zanurzeniu

Odpalenie może nastąpić tak w jednym jak i drugim położeniu okrętu ale fakt w zanurzeniu będzie ciekawiej.

Tak będzie gdzieś ok. 4-5 cm pod plexą, tak więc muszę zrobić chmurę bąbli gazów wylotowych, plus na powierzchni samą chmurę gazów i scratchowy pocisk П-700 Гранит. Pocisk to najmniejszy problem, te chmurki będą wyzwaniem i zaimitowanie zanurzenia okrętu

Osobiście dodałbym jeszcze trochę kry lodowej na powierzchni wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wody możesz użyć żywicy poliestrowej transparentnej. To ustrojstwo kosztuje ok. 30zł za 1l w zależności od marki. Minusem jest to że śmierdzi, i smród ten jest trujący. Jeśli chodzi o wykonanie rozprysku nad powierzchnią wody, to racze tylko silikon, a efekt bardzo ładny. Nie wiem tylko jak chcesz wykonać bąbelki pod powierzchnią wody

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby zawsze kawitują, tylko czasem trochę mocniej odpalanie następowało przy dość małej prędkości okrętu, więc tak widocznych bąblów nie powinno być.

 

A bąble pod powierzchnią zrobię jak nad powierzchnią, tylko że zaleję żywicą (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnie poszukuję materiału na gablotkę - chyba po prostu będzie to szkiełko 3mm, chyba że znajdę mega tanio plexę z laserowym wycięciem. Inaczej nie da rady.

Kolejna zajawka

ZVEZ-9010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.