Skocz do zawartości

AT-ST ...czyli jak można zrobić coś z niczego...


Turecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Chciałbym przedstawić efekty projektu który miał miejsce kilka lat temu...

 

Pomysł na AT-ST wynikł z namiętnego oglądania Gwiezdnych Wojen a konkretniej "Powrotu Jedi" ...po wykonaniu wielu szkiców..na zatrzymanej stopklatce jeszcze wtedy uzywanego odtwarzacza wideo...do dzisiaj pamietam jak w niektórych miejscach przez zatrzymywanie kasety porobiły się gdzieniegdzie odkształcenia na tasmie ...projekt ruszył

Po wykonaniu rysunków...przystąpiłem do prac...kadłub wykonany został ze styrenu uzyskanego po pudełkach po margarynie...i kart magnetycznych

 

Dodatkowo użyłem blaszki i drucika i igieł lekarskich by wykonać elementy detali relingów...na "stopy" łazika użyłem modeliny..wszystko malowane starymi poczciwymi Humbrolami...potem podstawka drewniana...pokryta Vikolem..i posypana trawką kolejkową...

 

Efekt..pokazany na fotkach .. a raczej skanach ze skanera HP...bo nie byłem wtedy w posiadaniu aparatu cyfrowego

 

Mam nadzieję ta historyjka pobudzi wasz apetyt do zrobienia czegoś samemu...miłego dłubania

 

2cbe3e6d971283cfm.jpg 72c330485c4c0323m.jpg 4bd2e129f422a2a2m.jpg 9b78399bf035f365m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeeee, ładne cacko. Jaka jest jego wielkość i jak ustalałeś proporcje? Linijką po ekranie?
- tia byla kiedys strona z kartonowymi modelami pojazdow rodem ze swiata SW. Zostala wykasowana - pewnie po interwencji wlasciciela praw. Szczescie ze jest jeszcze web.archive http://www.cardmodels.net/forum/showthread.php?t=4601

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wyszło,nawet do głowy mi nieprzyszło by wykorzystać pudełka po margarynie,a to dobry materiał na takie coś.Udało mi się ostatnio sćiagnąć takie same plany i można na ich podstawie zbydować ciekawy model,jak wykorzystam wszystkie fabryczne modele które posiadam to pójde w Twoje ślady.Mam nadzieje że zobacze go kiedys na własne oczy,mam na mysli AT-ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za miłe komentarze...

Proporcje ustalałem..powiedzmy na oko..porównując postacie i sprzęt w czasie filmu...jak się okazało ...niedawno otwierałem model pudełkowy AT-ST i moje wyliczenia były bardzo trafne... model wręcz bardziej sie ludziom podobal niż ten z wyprasek...ten z pudełka był troszke nie do końca jak ten na filmie...niektóre elementy detali były gabarytowo przeinaczone...

 

Tak myślałem nad powtórzeniem tego projektu..w formie dioramy..niestety model został sprezentowany mojemu koledze...wielkiemu fanowi Gwiezdnych Wojen...niestety nie miałem możliwiości przywiezienia go tu do UK...ale skoro warsztat działa..nie widze problemu by powtórzyć przedsięwzięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny modelik a najfajniejsze to to że od podstaw

Mam pytanko - czym kleiłeś styren z pudełek po margarynie ? Z doświadczenia wiem że 90 % tego materiału (przynajmniej w Polsce) nie da się kleić zwykłym klejem modelarskim bo zwyczajnie po kilku dniach konstrukcja się rozpada.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkkkhhhh Kkkhhhhh...co tu kkkhhhh tak duszno pod tym pancerzem...

 

Świetny pomysł, model wykonany w afekcie (Gwiezdnych Wojen), a co najważniejsze wykonany z niczego. Co tu dużo mówić, po prostu świetny. Brakuje może trochę śladów zużycia i działalności Ewok'ów.

Modelik akurat na 30 rocznicę.

 

Szkoda tylko, że tak sam stoi. Może dorobisz mu jeszcze AT-AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter napisał:

Mam pytanko - czym kleiłeś styren z pudełek po margarynie ?

 

Hmmm wtedy jedyne czym sie wszechobec posługiwałem to stary poczciwy Super Glue...dzisiaj wszystko traktuje CA...nie znam lepszego rozwiązania..no chyba że małe delikatne elementy to na lakier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

BRAWO!!!

Turecki, ja nie wiedziałem, że drzemie w tobie aż tyle mocy!!!

Model wypas, od podstaw, pełen podziw!!! Super sprawa....

 

Fine Molds mógłby się od Ciebie uczyć!!!!

 

Pozdro

Fire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Model swietny! Cokolwiek bylo w gotowcu ten mi sie bardziej podoba! Ja juz od bardzo dawna mysle o budowie tego cacka. Mam wydrukowana ta kartonowke z instrukcjami (po japonsku, albo chinsku). Ale od lat brakowalo mi odwagi robic ten model bez instrukcji i zadnej dokumentacji. Ale pomysl z filmem jest bombowy! Zaczac budowe na podst. kartonowki, a film potraktowac jak walk around i wzbogacac.

 

Gratuluje Turecki! Ciesze sie ze nawracasz na "scratch built", bo sam lubie modelarstwo z "nogi stolowej".

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki śliczne za dobre słowo...wszyscy sie boja scratch builta..a to czasem jest łatwiejsze niz poproawiać coś z pudełka...niewyobrażam sobie poprawienia tej konstrukcji z pudełka co prezentuje producent w zestawie...bo bym chyba nawet sie tego nie podjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.