Skocz do zawartości

Russian Navy Project 955 Borei "Юрия Долгорукого"


ganjavir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam swój pierwszy warsztat. W życiu kilka modeli popełniłem i wychodziło różnie. Tym razem zdecydowałem że zrobię model czegoś co od lat jest moją pasją. Wybór padł na najnowszą zabawkę naszych sąsiadów. Poniżej kilka zdjęć.

29f49855237b17b3med.jpg

8809d17675b6da99med.jpg

d24069808a4edcf7med.jpg

2d7b669f058d26b4med.jpg

4daa14662c378cd5med.jpg

I od tego zdjęcia pokazały się babole. Jak rozumiem te linie trzeba zeszlifowac?

812274e4847fc0d6med.jpg

8994a17f87748b32med.jpg

Okropna dziura na całej długości kadłuba:

d7f146573cc28f00med.jpg

 

Kadłub już jest połączony. Zostawiam do jutra żeby się usztywnił klej i później szpachla.

I mam pytanie. Czy można (i z czego?) wykonać osłony którymi się kiosk zamyka? Wiem że w amerykańskich jednostkach coś takiego występuje a tutaj nic takiego nie widzę. Te otwory będą hałasować pod wodą (trzecie zdjęcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwory będą hałasować pod wodą (trzecie zdjęcie).

 

No to obserwuję, trzymam kciuki! On będzie pływać pod wodą ?! Wow ;)

 

Ja bym osobiście wybrał model Bronco. Szczuka bardzo dobrze mi się lepiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przewiduję dioramki ale chodzi mi o szczegóły techniczne. Osłon nie znalazłem w zdjęciach google więc zakładam że są jakoś chowane w konstrukcji kiosku. Można gdzieś znaleźć zdjęcia wnętrz kiosku? Bronco owszem też bym brał ale w moim sklepie nie było a miałem w promocji hobby boss'a. Resztę floty mam zamiar robić Bronco bo ma jakoś lepszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj praca posunęła się odrobinkę naprzód. Wyszlifowałem linie które były nadlewkami z formy, zaszpachlowałem połączenie połówek kadłuba i skleiłem mostek. Może wieczorem uda mi się zacząć coś szlifować.

a979fbf91ade995bmed.jpg

4f3c37802ce19389med.jpg

14ffa2066c403df8med.jpg

c1054d8b260ecbd0med.jpg

2a8fd7a4659541e9med.jpg

Niestety po szlifowaniu musiałem nałożyć jeszcze warstewkę szpachli. Tamyia się nakłada doskonale ale zapadła mi się na nierównościach kadłuba. Kolejny szlif jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłon nie znalazłem w zdjęciach google więc zakładam że są jakoś chowane w konstrukcji kiosku. Można gdzieś znaleźć zdjęcia wnętrz kiosku?

 

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Normalnie to chyba rosyjskie okręty nie mają takich osłon pomostu. Pisze pomostu bo pozostałe otwory w 90% są zamykane. Zależy od typu. Szybkie jednostki jak np. 671 czy 971 mają zamykany całkowicie pomost masywnym wiatrochronem. W innych np. 667 lekki wiatrochron tylko w części po złożeniu przysłania pomost co widać na niektórych fotkach ale już np. rysunki tego samego typu pokazują pomost zamknięty całkowicie. Jak jest naprawdę nie mam pojęcia. W 995-ach jest widoczny lekki wiatrochron ale fotki stoczniowe pokazują całkowicie zamknięty. Doskonale widać, że są to dwie płyty wiec powinny się chować w pionie po bokach. Nie wiem tylko czy ma to sens pokazywać coś takiego w modelu tej skali skoro i tak nie znamy szczegółów działania zamknięcia. W modelu Bronco poza pomostem jest wszystko pozamykane.

 

kiosk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Wykonam więc wiatrochron. Na zdjęciu widać jakieś otwory w nim. Zastanawiam się czy nie spróbować ich też wydłubać. Tą dziurkę w kiosku pod klapy zalewać czymś? Pierwszy raz będę coś takiego robił i nie chcę się zniechęcić słabym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonam więc wiatrochron. Na zdjęciu widać jakieś otwory w nim. Zastanawiam się czy nie spróbować ich też wydłubać. Tą dziurkę w kiosku pod klapy zalewać czymś?

Yyyyy Otwory w czym ? Wiatrochronie czy kiosku ? Jaką dziurkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Otwory w wiatrochronie. Na powiększeniu zdjęcia wydaje mi się że są jakieś. Chyba że to padające cienie wprowadziły mnie w błąd.

2. Chodzi mi o dziurkę która pozostanie pod wykonanymi klapami zamykającymi kiosk. Chcę to czymś wypełnić żeby dorobione klapy nie zapadały mi się do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chciałbyś w tej skali ? Nic więcej tam nie zobaczysz. Pisałem o wiatrochronie ale sam się teraz zastanawiam czy warto to w 350-ce pokazywać. Zostaw oba pomosty otwarte. Ja w modelu Bronco mam otwarty tylko jeden. Pisze dwa pomosty bo Borei właśnie tyle ich posiada i oba mają wiatrochrony.

 

kiosk2.jpg

 

kiosk4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem okazyjnie do "okrętowców" i..... chyba już zostanę, panowie te pływające cygara są kapitalne.

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie ale nabrałem ochoty na wykonanie jakiegoś podwodniaka.

Przyglądam się i uczę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na przesyłkę z K19 od "zvezdy". Spróbuję się z nim zmierzyć tylko uzupełnię warsztat o kilka gadżetów. No i potrenuję trochę malowanie aero, za starych czasów takiego sprzętu nie posiadałem.

 

Czekam na aktualizację Twojej 955tki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale cię Cazador wzięło. Jeszcze rano miałeś inny awatar

 

No tak chyba wiosna idzie , a avatar lubię zmieniać

 

ganjavir będziesz malował podkładem surfacerem 1000, i takie pytanko jeśli tak to czym rozcieńczasz i w jakich proporcjach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie powiem Ci kolego jak się surfacer rozcieńcza bo używam tego: http://www.mojehobby.pl/Tamiya-Tamiya-Super-Surfacer-Primer-plastic-metal--p-6-1464596.html Kupiłem jak nie miałem jeszcze aero i jestem zadowolony. Gdzieś na forum widziałem jakieś informacje o rozcieńczaniu więc musiałbyś poczukać. Ale generalnie polecam produkt tamki. Nie trzeba aerografu czyścić, potrząsnąć puszką i nakładać:] I jeszcze jedno: schnie w piorunującym tempie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stoczniowcy przerwali strajk i chwycili za narzędzia. Szlifowania ciąg dalszy. Już trzecią warstwę szpachlówki nakładam i kadłuba nie mogę wyprowadzić. Zobaczymy co wyjdzie po szlifie.

 

Po szlifie wyszły kolejne babole. Jutro jak szpachla wyschnie będę pracował dalej. Ale już widać znaczną poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.