Skocz do zawartości

Mercedes-Benz E320 Fujimi 1:24


gracjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem wziąć się za składanie modeli cywilnych. Do tej pory siedziałem w pancerce i lotnictwie, więc to dopiero pierwsze kroki.

 

Na pierwszy ogień poszedł "taksówkarski" Mercedes-Benz E320 firmy Fujimi:

Obraz043m-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Niestety nie zrobiłem in-boxa bo nie miałem aparatu, a nie mogłem wytrzymać, żeby nie zacząć. Drugim razem obiecuję, że będzie.

 

Poniżej kasta, wnętrze i elementy podwozia...

Obraz046m-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Deska rozdzielcza...

Obraz049m-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Pomalowałem podwozie. NIestety cześć tłumika jest "wtopiona więć użyłem maskolu (Humbrola), żeby "wyciągnąć" układ wydechowy. Na to pójdzie czarny gloss i potem metalizer Model Master.

Obraz056m-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Wstępna przymiarka... (felgi i inne cześci z firmowym chromem wykąpałem w Krecie)

Obraz066m-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

reszta części do malowania...

Obraz076m-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

szyby - dla większego połysku zamoczona w Sidoluxie...

Obraz078m-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Narazie tyle, wkrótce dalsze postępy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o inspirację to posłużą mi poniższe zdjęcia:

 

ciemna kasta:

 

272532769_1-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

272532769_2-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

272532769_4-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

i jasne wnętrze:

 

274975302-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

274975302_5-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

i odrazu pytanie: jak zrobić takie drewno (w sensie szybko i sprawnie).

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby - dla większego połysku zamoczona w Sidoluxie...

Zamoczone w Sidoluxie? Mógłbyś opisać bardziej ten sposób? jestem strasznie ciekaw W jakich proporcjach ten Sidolux? Wystarczy zamoczyć czy też "przeczymać" części zanurzone? I do jakiego rodzaju podłóg ten preparat? Panela, parkiet?:P

Dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux jest o ile się nie mylę do podłóg niedrewnianych. Patent faktycznie dobry

 

Jeśli chodzi o drewno, to najlepszy sposób to pomalowanie na brązowo, a na to kładziemy orange clear do skutku. W moim przypadku było 5 warstw orange cleara. Farbki humbrolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby - dla większego połysku zamoczona w Sidoluxie...

Zamoczone w Sidoluxie? Mógłbyś opisać bardziej ten sposób? jestem strasznie ciekaw W jakich proporcjach ten Sidolux? Wystarczy zamoczyć czy też "przeczymać" części zanurzone? I do jakiego rodzaju podłóg ten preparat? Panela, parkiet?:P

Dzięki ;-)

 

Witam,

 

Dzisiaj w domu sprawdze dokładnie ten mój Sidolux, bo jak patrzyłem w internecie to nie mogę znaleźć tej wersji (zamieszczę fotkę).

Na pewno jest to do podłóg nie drewnianych - super połysk bez polerowania.

Póki co to odpowiednik firmy Pronto:

278_1-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Jeśli chodzi o technikę to po prostu wlewam go do pudełka prosto z butelki np. po lodach i zamaczam szybę (oczywiście wcześniej należy ją przetrzeć najlepiej płynem do mycia okien i nie dotykać paluchami !!).

 

Potem szybkim ruchem ją wyciągam i odkładam na ręcznik papierowy i natychmiast przykrywam (pudełko po lodach tu jest idealne:).

 

Ostatnio zauważyłem ze potrafią na szybie pojawić się takie jakby oczka zaraz po wyjęciu (są to bąbelki powietrza, które się łapią podczas wyciągania z Sidoluxu - i tu trzeba uważać już w momencie nalewania, żeby się jak najmniej pienił, a potem tak manewrować szybą przy wyciąganiu, zeby było tych oczek jak najmniej) - na szczęście podczas schnięcia oczka w magiczny sposób znikają , przynajmniej ja tak miałem.

 

Szyba powinna schnąć w okolicach 24-48 godzin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poniżej dalsze postępy nad modelem:

 

pomalowałem tłumik (nie do końca jestem zadowolony, bo mi gdzieś farba poszła bokiem, ale to przy jakiejś okazji będę poprawiał) oraz inne pierdółki:

Obraz003-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

grill, tarcze, felgi...

Obraz014-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

wał napędowy i tylny most...

Obraz017-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

wstępna przymiarka...

Obraz021-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

jeszcze raz tylni most + tarcze...

Obraz022-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

inne ujęcie...

Obraz023-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

przednie zawieszenie...

Obraz024-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

i całość podwozia...

Zdjecie266-vi.jpg

Hosted on Fotki

Obraz025-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Obraz032-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Obraz033-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

podwozie + kasta...

Obraz038-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Obraz047-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

i ponowna przymiarka...

Obraz059-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Obraz061-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Obraz064-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

P.S. Zauważyłem, że przy zmniejszaniu rozdzielczości zdjęć w niektórych miejscach pojawiają się takie białe kropki - to nie paprochy w każdym razie.

 

pozdr,

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

 

Przepraszam za te fotki, ale aparat był pożyczony i balans bieli był ustawiony na światło jarzeniowe. Dopiero na to wpadłem przed chwilą. Baran ze mnie

Kolejne będą lepsze.

 

Co do koloru to tak właśnie chcę zrobić. Tylko boję się podejść do czarnego lakieru - nigdy nie kładłem.

 

Jakieś wskazówki ???

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno kolor czarny to złośliwiec jeśli chodzi i polerowanie :( ja właśnie jestem na etapie malowania swojego lexusa czarnym błyszczącym. Aż się boje polerki. No ale cóż....trzeba to trzeba.

A czym będziesz malował? aero czy pedzel lub sprey?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze,

 

maluje aero (Paasche VSR90),

kupiłem ostatnio farby gunze: semi-gloss black oraz metal black

 

ten drugi jest śmieszny - taki jakby czarny z drobinkami metalu - lakier fajny, ale chyba nie będzie pasował do E320 i zastanawiam się nad tym semi-glossem.

Jednak prysne nim jeszcze jakiś kawałek plastiku i zobacze jak wygląda.

 

na forum wyczytałem też o farbach Zero, ale nigdy ich nie używałem i wiem że jest problem z ich dostępnością w Polsce.

 

P.S. Jaka jest w ogóle procedura kładzenia lakieru (krok po kroku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kładzeniu na forum znajdziesz nie jeden elaborat.

 

Głównie, to tak:

-szpachlowanie szlifowanie

-wygładzanie

-odtłuszczamy (moczymy w wodzie z płynem do mycia naczyń i pozostawiamy na ręczniku do wyschnięcia)

-podkład (ewentualne poprawki, a co za tym idzie druga warstwa podkładu)

-kolor bazowy (kilka cienkich warstw)

-kiedy będzie można dotknąć (lekko!) palcem bazę, to kładziemy klar (pierwsza warstwa cieniutka, aby lakier się dobrze związał z bazą, a następnie kilka grubszych warstw w zależności od połysku jaki nam się uda osiągnąć... mi starczają 2-3 warstwy malowane z przerwą kilkunastominutową)

-szlifowanie papierem wodnym o gradacji 2000-2500

-polerka (polecam mleczko polerskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie używam m.in. farb Zero ( lexusa pomalowałem Gloss Black firmy Zero ale powierzchnia robi sie jak skórka pomarańczy - taki defekt farby podobno. ) Niedługo także będę kładł lakier również Zero.

 

a co do twoich kolorów to czarny metallic może być dobry i ładnie się prezentować. Tylko trzeba chyba dać przedtem warstwe czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakiś czas temu zrobiłem sobie taki oto poradnik, jak zamierzam malować wszystkie kabiny w swoich modelach, co prawda pożądne malowanie i schnięcia trwa ok. miesiąca, ale efekt później jest jak "malina" . No więc tak:

 

Szlifowanie karoserii papierem 2500 na mokro, kąpiel w płynie do mycia naczyń, 1 warstwa podkładu, przerwa 24h, 2 warstwa podkładu, przerwa 48h, szlifowanie papierem 2500, przerwa 24h, 1 warstwa koloru, przerwa 24h, 2 warstwa koloru, przerwa 24h, 3 warstwa koloru, tydzień stania niech porządnie wyschnie, szlifowanie papierami 2000 – 2500, gdzie 2000 miejsca gdzie są babole, a 2500 ogółem, polerka pastą Tamiya Fine, polerka pastą Tamiya Finish, mycie w ciepłej wodzie, 1 warstwa bezbarwnego ( cienka ), przerwa 24h, 2 warstwa bezbarwnego ( grubsza ) , przerwa 24h, kalkomanie, przerwa 24h, 1 warstwa bezbarwnego ( grubsza ),ok. 5 dni czekania aż wszystko wyschnie, szlifowanie papierem 2500, polerka pastą Tamiya Fine, polerka pastą Tamiya Finish, woskowanie woskiem Tamiya, i ok. tygodnia czekania aż wyschnie.

 

P.S

Nie podaje firm i numeru bezbarwnego, bo ja maluje lakierami oryginalnymi samochodowymi z mieszalni, ale zawsze zanim położysz bezbarwny na kalki radzę wykonać jakiś test na byle czym z kalką tej samej firmy na którą chcesz kłaść clear, ponieważ niektóre lakiery bezbarwne, po nałożeniu na kalke, potrafią ją zniszczyć ( pomarszczyć, albo nawet wyżreć w niej dziury ), co nie jest zadowalające, a szczególnie jeśli mamy jakiś unikatowy model z kalkami które są bardzo trudno do dostania. Myślę, że choć trochę pomogłem. Pozdrawiam Serek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek wszystko cacy tylko czy nie powinno być troszke inaczej:

 

jedna warstwa bezbarwnego -> kalki -> dwie warstwy bezbarwnego..?

 

jak nałożysz ostatnia jedną warstwę bezb jak będziesz szlifował papierem a potem robił polerkę możesz sie dostać do kalek i je przetrzeć..

tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie może i masz racje, po kalkach 2 warstwy bezbarwnego jedna ciensza aby kalek nie zniszczyć i drugo gruba na mokro, o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozi. Z tym mokrym kładzeniem lakieru chodzi o to, że nakładasz go tyle, żeby powierzchnia się zrobiła błyszcząca (nie cienką mgiełkę tylko grubą, solidną warstwę). Ma to wyglądać mniej więcej tak jakbyś model zamoczył w wanience z lakierem bezbarwnym, wyjął go i odczekał do wyschnięcia

 

Nie wiem czy wystarczająco jasno to wytłumaczyłem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten mój Sidolux i wygląda następująco:

Zdjecie273-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Ciekawe, bo jest do wszystkich rodzajów powierzchni (oprócz nie lakierowanego drewna). Nie wiem dlaczego go kupiłem, bo celowałem w taki do podłóg nie drewnianych, ale używam go jakiś czas i jest naprawdę bez zarzutu.

 

Myślę, że także śmiało sprawdzi się poniższy produkt:

230-vi.jpg

Hosted on Fotki

 

Powodzenia,

 

P.S. Sidolux też świetnie nadaje się jako lakier bezbarwny akrylowy. Używałem go na pojazdy pancerne i mysliwce przed robieniem washa (np. czarny Model Master, roźcieńczony Wamodem). Wamod nie rusza dobrze wyschniętego Sidoluxa i można wszystko zawsze poprawić.

Sidolux lałem prosto do aerografu - polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Po pewnym okresie przestoju ruszyłem MB.

Jest to mój pierwszy cywilny model i głównym założeniem jest przećwiczenie takich elementów jak:

-kładzenie flocku,

-kładzenie lakieru i jego dalsza obróbka,

-nauka czystego wykańczania detali.

 

prysnąłem kastę pierwszą warstwą - użyłem Gloss Black Model Mastera, teraz czeka na szlifowanie bo oczywiście paprochów nałapałem

 

merc2-th.jpg

 

skończyłem też wnętrze, niestety zgubiłem gałkę zmainy biegów - muszę poczekać do kolejnego zestawu gdzie będzie do wyboru manual/automat, bawiłem się także w kładzenie flocku i jest z tym coraz lepiej

 

merc1-th.jpg

merc8-th.jpg

 

no i próbna przymiarka:

 

merc7263-th.jpg

merc3-th.jpg

merc5-th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.