Skocz do zawartości

USS Arizona 1/700


Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zaczynam budowę okrętu USS Arizona w skali 1/700 firmy Mini Hobby Models. Jest to mój pierwszy model okrętu jaki sklejam. To także moja pierwsza relacja z budowy. Postaram się skleić ten model tak aby wyglądał jak model a nie jak wrak. Piszcie co o sądzicie o tym modelu.

 

2b9eb3f69210f8d9m.jpg

 

566a73da06b7920dm.jpg

 

Jeszcze kilka fotek z początku budowy. Pomalowałam kilka gratów co wdać na załączonych zdjęciach. (Maluje farbami Humbrol.)

 

c9191032a04faa43m.jpg

 

f55eacdf81420318m.jpg

 

16af7fbb60c7ef94m.jpg

 

2b60a96884561f6bm.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lepie powolutku od miesiąca model dragona..... Powoli kończę nadbudówki...dzisiaj przyklejałem drzwi. Tempo powolne, ale jak skończę nadbudówki to postaram sie dać kilka fotek. Najwięcej problemów miałem z relingami :(, coś nie mogę ich opanować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie - kolejna relacja jak daro pokaże swoją Arizonę to będą dwie

czekam na ciąg dalszy, będą jakieś dodatki typu relingi?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale chyba raczej nie . Model jest wykonany z części z pudełka bez dodatków.

 

Jak coś wykombinuje z modelem to dam jakieś fotki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1979 jaki młody szczyl zostałem wywieziony za ocean. Bardzo to przeżyłem. Aby mnie uspokoić mój tatuś kupił mi model USS Arizona - nie wiem jak skala, producent - z sentymentem bede więć sledził ten topic - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!

Przez majowy weekend nic za wiele nie zrobiłam jedynie pomalowałam pirwszy raz pokład. Wczoraj znalazłam chwilkę i udało się pomalować drugi raz poklad i inne części, a także wykonałam małe prace poprawkowe (zdjęć nie mam).

 

2b76890a75ae3dc1m.jpg

 

Dziś od rana zaczęłam prace i udało się pomalować kolejny raz pokład szalupoy ratunkowe i kilka innych gratów, a nawet dałam radę coś skleić. Do krótkiego opisu dodaje zdjęcia z których chyba można dowiedzieć się więcej.

 

2615f9ffe8e34dd3m.jpg

 

0f2337bc7315da87m.jpg

 

d00a020dd0901859m.jpg

 

I co Wy na to

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się i będę się przyglądał Twojej relacji, Kasiu, bo sam mam w poczekalni podobny model (tyle, że Revella i w skali 1:720), więc może coś niecoś podłapię u Ciebie i zastosuję u siebie. ;) Jak na razie widzę, że dobrze Ci idzie. Jednakże proponuję malowanie dużych powierzchni wykonywać na przemian pionowo i poziomo, będzie lepsze krycie. Poza tym, czy mi się wydaje, czy niektóre elementy się świecą? A może to tylko kwestia lampy błyskowej z aparatu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda niektóre elementy się świecą ale to wina farby którą maluję. Farba miała być matowa, a nie jest po pomalowaniu świeci się. Nie bardzo mi się to podoba no ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda niektóre elementy się świecą ale to wina farby którą maluję. Farba miała być matowa, a nie jest po pomalowaniu świeci się. Nie bardzo mi się to podoba no ale co zrobić.
Może nie jest dobrze rozmieszana? Tak czy inaczej, jeśli nie uda Ci się z niej "wyciągnąć" matowości, zawsze możesz na koniec przemalować model bezbarwną farbą matową i połysk zniknie. Jakimi farbami malujesz?

 

[edit]Znów byłeś szybszy, Gulus... Niecała minuta... ;)[/edit]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Jednakże proponuję malowanie dużych powierzchni wykonywać na przemian pionowo i poziomo, będzie lepsze krycie.

 

Dzęki za radę!!

 

To prawda niektóre elementy się świecą ale to wina farby którą maluję. Farba miała być matowa, a nie jest po pomalowaniu świeci się. Nie bardzo mi się to podoba no ale co zrobić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże proponuję malowanie dużych powierzchni wykonywać na przemian pionowo i poziomo, będzie lepsze krycie.

 

Dzęki za radę!!

Nie ma sprawy! Twój sukces będzie i naszym sukcesem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]Może nie jest dobrze rozmieszana? Jakimi farbami malujesz?

 

Spróbuje ją dokładnie wymieszać i zobaczymy jaki będzie tego efekt.

Maluje farbmi Humbrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś patyczek, wykałaczka do środka i mieszaj, aż przestaniesz czuć osad farby na dnie i bokach puszki i konsystencja farby będzie jednorodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zapytam: w jakiej proporcji rozcieńczasz farby?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam!

A oto odpowiedź:

nalewam do pojemniczka potrzebną ilość farby i rozcieńczam ją do stanu kiedy farba swobodnie spływa ze ścianek naczynia ale jeszcze kryje ścianki (trzeba niestety poeksperymentować i wyczuć tą granicę), zwykle są to proporcje 3x farby / 1x rozpuszczalnika ale nie ma na to reguły.

 

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje mi się, że rozcieńczasz dobrze. Nigdy nie malowałem olejnymi, ale wygląda NATO, że rozcieńczanie jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się dołączam do kolegów. I trzymam kciuki I czekam na ciąg dalszy. Jeśli farba Ci się świeci, to jak wspomniano powyżej - połóż mat na całość i powinno być ok .

...

POWODZENIA

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oto kolejna część mojej relacji.

Wracając do tematu farby, która miała być matowa a niebyła, to rada o dokładniejsze wymieszanie okazała się dobrą radą. Na dnie puszki było trochę osadu po wymieszaniu i pomalowaiu poszcególnych elementów modelu farba odzyskała matowość. Myślę że na zdjęciu bedzie to widac.

 

3b96225339c53b14m.jpg

 

 

Przykleiłam śruby i posklejałam szalupy ratunkowe. Oraz wykonałam kilka innych prac związanych z modelm co widać na poniższych zdjęciach.

 

812332f592085034m.jpg de7d9129cb63808cm.jpg 88c6c13990bb641dm.jpg

d5d78726b58d93b9m.jpg 3a33d8e5043b9bf6m.jpg 26ff5d451e9b4fc0m.jpg

 

A to co zrobiłam dziś:

 

cc56281012f5a45cm.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję postępu. Ja za swoje okręty (w tym i Arizonę) jakoś nie potrafię się ostatnio zabrać...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.