Skocz do zawartości

Opel Blitz ===> Produkcja


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tym razem na warsztat trafił wykretowany i w miarę możliwości rozebrany Blitz z Italeri. Będzie to modelik robiony na luzie dla oderwania sięod tematów drugowojennych(ale nie za bardzo) więc nie będzie w malowaniu wojskowym. Jednocześnie w miarę możliwości postaram się dorobić to o czym zapomniała Italeri. Jak widać rama już prawie gotowa(dorabiałem śruby na tylnym moście) silnik też w zaawansowanym stadium, osłona chłodnicy ma niewiele wspólnego z oryginałem ale nie mogłem sobie poradzić z wycięciem koła w blaszce więc zrobiłem coś takiego. Dorobiłem też pasek klinowy i wiatraczek ale tego nie ma na zdjęciach.

th_IMAG1255.jpg

th_IMAG1254.jpg

th_IMAG1253.jpg

Pzdr

Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uważaj na jedną rzecz: kształt przegrody między szoferką a komorą silnika Italeri skopała dokumentnie. ja niestety dowiedziałem się o tym już po skończeniu mojego Blitza, ale Ty jeszcze zdążysz poprawić. to, co w modelu jest delikatną obłością (w środkowej części) powinno być kanciastym "słupkiem" - mam gdzieś zdjęcia i rysunki, wieczorem postaram się wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest stosunkowo proste do poprawy - jak się wie, że trzeba poprawić.

mnie to nawet do łba nie przylazło, a wyszło dopiero niedawno, w dość nieciekawych okolicznościach.

 

przy okazji pamiętaj też o grubości drzwi (też tego nie poprawiłem - ale to już przez własną głupotę najpierw, a potem lenistwo. może jeszcze się złamię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. prace posuwają się do przodu. Doszło kilka rurek przy silniku, rura wydechowa i wał napędowy. Działam też równocześnie z innymi elemantami pojazdu, ale najsampierw chcę skończyć kabinę żeby podłączyć resztę przewodów do silnika.

th_IMAG1258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zapowiada sie kolejny wyeksploatowany pojazd, a może skusiłbyś się na ładny lśniący lakirek No i oczywiście przeniósłbyś całą relację do Cywili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado spokojnie. To tylko silnik.. wiesz ma juz swoje lata. A lakierek będzie lśniący (mam nadzieje) i pięknie kremowy z granatowymi i czerwonymi wstawkami.

To mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie obijam się ale ten Opel jest niemożliwy. Duze ilości szpachlowania szlifowania itp itd i tak do zaj.. ehm do usranej śmierci.

th_IMAG1260.jpg

Jak widać na fotce części poszlifowane, wycięty też kawałek przodu który będzie otwarty z jednej strony. Paka poszpachlowana, wyciąłem też te pseudozamknięcia i powyginam z drucika takie jak mają być (mama nadzieje że mi sięuda). Intensywnie powstaje też wnętrze kabiny ale pokaże juz finalny efekt.

Pzdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dramatyzujecie. model jest zupełnie niezły, jeśli chodzi o sklejalność. jednej wielkiej szpachli to Wy jeszcze jak przypuszczam nie widzieliście - dla nabrania dystansu polecam dowolny model na podwoziu Pz.I z MasterBox...

 

co do skrzyni - warto zainwestować w Italerowskiego Maultiera. są tam dwie wersje burt ze ślicznie odwzorowaną fakturą drewna (w przeciwieństwie do Blitza, w którym burty są gładkie jak pupa niemowlaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emm... No to czemu relacja jest w dziale pojazdow wojskowych?

No właśnie Niech moderator ale to szybciutko przenosi temat do cywili coby Artek się nie romyslił i nie popełnił z Opla coś wojskowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.